خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره روانشناسی رشت رایگان

مشاوره روانشناسی رشت رایگان

مشاوره روانشناسی رشت رایگاندختری که با درمانگر خود صحبت می کند من به طور رسمی در رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT) آموزش ندیده ام.

دانش من در مورد آن از متون، تماشای تمرین‌کنندگان آموزش‌دیده که این کار را انجام می‌دهند، و به تدریج آن را در تمرین خود گنجانده است.

من با استفاده از آن راحت هستم – به دلیل سابقه و آموزش در روش های مشابه – و دریافته ام که این مهارت ها برای کسانی که با رویکردهای درمانی سنتی تر دوران سختی دارند ارزشمند است.

یکی از زمینه‌هایی که DBT در آن برای من بسیار مفید بوده است، در کار زوج‌ها و خانواده به عنوان تعریفی از و خانواده درمانی سنتی و زوج‌درمانی است.

گفت و گوی ایماگو از مهارت های ارتباطی مانند “پیام های من”، آینه سازی، اعتبارسنجی و همدلی ناشی می شود.

اکثر خانواده درمانی و زوج درمانی حول ارتباط، صرف نظر از روش، این مهارت را برای چندین دهه در بر می گیرد.

در واقع، خواندن کتاب یا کتابچه راهنمای خانواده درمانی بدون داشتن هیچ یک از این مهارت‌ها به ندرت پیش می‌آید.

مشاوره روانشناسی رشت رایگان تلفنی

بسیاری از اوقات، زوج‌ها و خانواده‌هایی که به درمان مراجعه می‌کنند، در ارتباطات خود دچار اختلال می‌شوند و نظم لازم برای به کارگیری این مهارت‌ها را ندارند.

“گفتگو” در کمک به افراد برای برقراری ارتباط در سطح همدلانه کار خوبی انجام می دهد، اما به نظر من، در درک چگونگی تعدیل شدت و بعد عملی مهارت های بین فردی موثر، کوتاهی می کند.

مشاوره روانشناسی رشت رایگان
مشاوره روانشناسی رشت رایگان

در نهایت، افراد در درمان اغلب اظهار می‌کنند که به نظر می‌رسد مهارت‌ها برای «تعاملات خلاء» بسته‌بندی شده‌اند و بیشتر محرک‌ها به‌طور غیرمنتظره رخ می‌دهند.

آنها احساس نمی کنند که گفت و گو یک جایگزین واقع بینانه برای روش عادی ارتباط آنها است. این به نظر من نیمی از واقعیت است.

این مهارت ها برای دادن ابزارهای ارتباطی به افراد در درمان مفید است، اما ظرفیت دنیای واقعی را برای تنظیم این ارتباط افزایش یا بهبود نمی بخشد.
جزوات اثربخشی بین فردی در کتابچه راهنمای مهارت‌ها برای درمان اختلال شخصیت مرزی نوشته مارشا لینهان برای کمک به زوج‌ها و خانواده‌ها در دستیابی به موارد زیر مفید بوده است:

بلوک های سازنده روابط و توسعه مهارت های بین فردی را درک کنید.

بسیاری از اوقات، زوج‌ها و خانواده‌های تحت درمان نمی‌توانند حوزه‌هایی را که باید به آن‌ها توجه کنند تا توانایی خود را برای مدیریت مؤثر روابط بهبود بخشند، تشخیص دهند.

مرکز مشاوره روانشناسی رشت رایگان

آنها می توانند به سختی توضیح دهند که چرا رابطه در حال خراب شدن است.

جزوه “وضعیت مهارت های بین فردی” به زوج ها و خانواده ها این امکان را می دهد که این مؤلفه ها را به گونه ای سازماندهی کنند که امکان ارزیابی مستقیم تری از خود را از روابط خود فراهم کند.
درک هدف از مهارت های بین فردی.

بسیاری از افراد در درمان در رفع نیازهای ملموس یا نماینده/تاریخی در دست گیر می کنند.

جزوه “هدف مهارت های بین فردی” به زوج ها و خانواده ها این امکان را می دهد تا درک خود را گسترش دهند تا حفظ رابطه و احترام به خود را به عنوان بخش های مساوی در معادله ارتباطی لحاظ کنند.

این جزوه می‌تواند به افراد این امکان را بدهد که از دنبال کردن ویجت دوری کنند و سایر عوامل به همان اندازه مهم را در ارائه پیام در نظر بگیرند.
درک حقوق مشروع و عوامل کاهش دهنده اثربخشی بین فردی.

این به زوج‌ها و اعضای خانواده اجازه می‌دهد تا برای برقراری ارتباط با یک نیاز «اجازه» دریافت کنند و برای از بین بردن موانع اثربخشی بین فردی کار می‌کند (همچنین به عنوان یک کاربرگ در کتابچه راهنمای گنجانده شده است).
شدت تعدیل کننده «گزینه‌های شدت پرسیدن یا نه گفتن و عواملی که باید تصمیم‌گیری شود» ارزشمندترین ابزار برای کمک به زوج‌ها و خانواده‌ها در تمرین من بوده است.

شماره مشاوره روانشناسی رشت رایگان

از آن‌ها می‌خواهد شدتی را که در ارتباط خود پیرامون یک نیاز اعمال می‌کنند، در نظر بگیرند.

این 10 مورد را ارائه می دهد که آنها باید به روشی کاملاً ملموس، هدایت شده و قابل درک توضیح دهند.

بسیاری از زوج‌ها و خانواده‌ها برای هر یک از 10 مورد یک عدد تعیین می‌کنند تا میانگین پارک توپ را در مورد میزان استحکام آنها در مواجهه با تقاضا بدست آورند.
“مرد عزیز، بده، سریع.

” من از گفتگوی در این چارچوب در هر سه کاربرگ ارتباطی استفاده می کنم.

این به زوج‌ها کمک می‌کند تا درک کنند که چرا گفت‌وگو منطقی است و در عین حال راهی برای اعمال تئوری در نحوه برقراری ارتباط به روش‌های مشخص به آنها ارائه می‌دهد.
البته، گذراندن مهارت‌ها فراتر از ارائه جزوه‌ها است. بسیاری از اطلاعات ارائه شده ممکن است برای همه منطقی نباشد.

درمانگر باید واقعاً قبل از استفاده از مطالب تسلط کامل داشته باشد و باید خود را آماده کند تا یک جلسه کامل را صرف بحث در مورد هر جزوه کند.

افزودن ماژول ارتباطی به عنوان مکملی برای زوج‌ها یا کارهای خانوادگی می‌تواند به افراد کمک کند تا احساس راحتی کنند و نیاز خود را به طور مؤثر ابراز کنند.

من متوجه شده ام که استفاده از ماژول به طور قابل توجهی منحنی یادگیری در اطراف ارتباطات را کاهش می دهد.

این به من این امکان را داد که سریعتر به سراغ مسائل دیگر زیر بروم.

این به این دلیل رخ می دهد که ماژول به افراد تحت درمان ظرفیت بسیار بیشتری برای تحمل یا برقراری ارتباط با مواد باردار می دهد که ممکن است هسته اصلی چیزی باشد که آنها را به مطب من آورده است.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open
open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909