خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره رایگان خانواده

مشاوره رایگان خانواده

مشاوره رایگان خانواده و مشاوره رایگان خانواده تلفنی همه ما این زندگی را با یک خانواده آغاز می کنیم ، خواه آن خانواده متشکل از خویشاوندان، والدین متولد شده ، یک محله نزدیک و یا یک خانواده پرورشی باشد.

برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی تماس حاصل فرمایید.

این خانواده که ما هنگام تولد به دست می آوریم ، بر هر جنبه ای از زندگی ما تأثیر می گذارد ، از اولین لحظات تا آخرین لحظه.

خانواده ما برای بهتر و بدتر شدن روی کسی که هستیم و چه کسی هستیم ، تأثیر می گذارد. ما واژگان ، عادات ، آداب و رسوم و آیین های خود را یاد می گیریم و چگونه می توان دنیای اطراف خود را مشاهده و مشاهده کرد.

ما همچنین یاد می گیریم که از این روابط مهم اول چگونه دوست داشته باشیم و چگونه با دیگران تعامل داشته باشیم.

اگر در یک خانواده سالم با روابط سالم به دنیا بیایم ، احتمالاً یاد خواهیم گرفت که چگونه روابط سالم را حفظ کنیم. اگر در خانواده ای ناکارآمد متولد شویم که برای برقراری ارتباط تلاش می کند ، ممکن است برای برقراری ارتباط با دیگران نیز تلاش کنیم.

مشاوره رایگان خانواده در حالی که مطمئناً متولد شدن در نوع دوم خانواده بدبختانه نیست ، وضعیت غیرقابل تغییر نیست. تقریباً همه خانواده ها در یک زمان یا زمان دیگری با نوعی از اختلالات سر و کار دارند ، اما بیشتر خانواده ها احساس تمامیت و خوشبختی را حفظ یا بازیابی می کنند.

خانواده درمانی راهی برای انجام این کار به خانواده ها ارائه می دهد – روشی برای رشد یا حفظ یک خانواده سالم و کارآمد.

مشاوره خانواده چه کمکی به ما می کند؟

خانواده درمانی یا مشاوره خانواده نوعی از درمان است که برای رسیدگی به موضوعات خاص تأثیر بر سلامت و عملکرد خانواده طراحی شده است. این می تواند برای کمک به خانواده در یک دوره دشوار ، یک انتقال بزرگ یا مشکلات بهداشت روانی یا رفتاری در اعضای خانواده استفاده شود

همانطور که دکتر مایکل هروکو توضیح می دهد ، خانواده درمانی مشکلات افراد را در متن واحد بزرگتر مشاهده می کند: خانواده. فرض این نوع درمان این است که بدون درک پویایی گروه نمی توان مشکلات را با موفقیت برطرف کرد یا حل کرد.

نحوه عملکرد خانواده بر نحوه شکل گیری مشکلات مشتری و چگونگی تشویق یا فعال شدن آنها توسط اعضای دیگر خانواده تأثیر می گذارد.

مشاوره رایگان خانواده تلفنی

خانواده درمانی می تواند از تکنیک ها و تمرین های مربوط به شناخت درمانی ، رفتار درمانی ، درمانی بین فردی یا سایر انواع درمان های فردی استفاده کند. مانند سایر روش های درمانی ، تکنیک های به کار گرفته شده به مشکلات خاصی که مشتری یا مشتری با آنها درگیر هستند بستگی دارد.

مشکلات رفتاری یا عاطفی در کودکان دلایل متداول برای مراجعه به یک درمانگر خانواده است. مشکلات کودک در خلاء وجود ندارد. آنها وجود دارند ، و احتمالاً باید در چارچوب خانواده مورد بررسی قرار گیرند.

لازم به ذکر است که در خانواده درمانی یا مشاوره ، اصطلاح خانواده به معنای خویشاوندان خون نیست. در این زمینه ، “خانواده” هرکسی است که “نقش حمایتی طولانی مدت در زندگی فرد دارد ، که ممکن است به معنای روابط خونی یا اعضای خانواده در یک خانواده نباشد.

طبق گفته های مجازی ، مددكل اجتماعی بالینی ، لنی سلین كینگ ، اینها متداول ترین انواع خانواده درمانی هستند:

مشاوره رایگان خانواده این شکل از خانواده درمانی برای موقعیت هایی مناسب است که در آن افراد نمی توانند یا نمی خواهند اعضای دیگر خانواده را در معالجه دخیل کنند ، مناسب است. بوون تراپی بر اساس دو مفهوم اصلی ساخته شده است: مثلث (تمایل طبیعی به نفس کشیدن یا پریشانی با صحبت کردن با شخص ثالث) و تمایز (یادگیری واکنشی کم عاطفی در روابط خانوادگی).

ساختاری: ساختاری درمانی بر تنظیم و تقویت سیستم خانواده متمرکز است تا اطمینان حاصل شود که والدین در کنترل خود هستند و هم کودکان و هم بزرگسالان مرزهای مناسبی را تعیین می کنند. در این روش درمانی ، درمانگر برای مشاهده ، یادگیری و تقویت توانایی خود برای کمک به خانواده در تقویت روابط خود ، به خانواده می پیوندد.

سیستمیک: مدل سیستمیک به نوع درمانی است که در ارتباطات ناخودآگاه و معانی رفتارهای اعضای خانواده متمرکز است. درمانگر در این نوع درمان بی طرف و از راه دور است ، به اعضای خانواده اجازه می دهد تا به عنوان یک خانواده در مسائل و مشکلات خود عمیق تر فرو روند.

برای دریافت مشاوره با

مرکز مشاوره مالیم

تماس حاصل فرمایید.

استراتژیک: این شکل از درمان مختصر و مستقیم تر از سایرین است ، که در آن درمانگر کارهای خانه را به خانواده اختصاص می دهد. این کار در خانه برای تغییر نحوه تعامل اعضای خانواده با ارزیابی و تنظیم نحوه برقراری ارتباط و تصمیم گیری خانواده است. درمانگر در این نوع درمان جایگاه قدرت را به دست می دهد ، این امر به سایر اعضای خانواده که معمولاً ممکن است به اندازه قدرت لازم برای برقراری ارتباط موثرتری برخوردار نباشند ، اجازه نمی دهد.

مشاوران خانواده که برای آن آموزش دیده اند؟

همانطور که انواع مختلف درمانی که در بالا توضیح داده شده است ، ممکن است از یک متخصص خانواده استفاده شود تا نقشهای مختلفی را بر عهده بگیرد. این نقش های زیادی به یک متخصص خانواده نیاز دارد تا تمرینات ، آموزش رسمی و آزمایشات زیادی را پشت سر بگذارد تا اطمینان حاصل کند که درمانگر در انجام وظیفه عمل می کند.

در این روش درمانی ، نتیجه درمانی را به عهده می گیرد. این هیچ ارتباطی با خوب یا بد ، گناه یا معصومیت ، درست یا نادرست ندارد. این اذعان ساده است که شما تغییر می دهید. ” – آیلین بابرو

مشاوره رایگان خانواده :در حالی که درمانگران ممکن است روشهای مختلفی داشته باشند و تکنیکهای درمانی ترجیحی دارند ، همه آنها باید حداقل حداقل تجربه ای در مورد درمان داشته باشند:

مشکلات رفتاری کودک و نوجوان؛

غصه خوردن؛

افسردگی و اضطراب؛

مسائل LGBTQ؛

خشونت خانگی؛

ناباروری؛

درگیری های زناشویی؛

سوء مصرف مواد

برای درمان این و سایر مسائل خانوادگی ، درمانگران باید:

نحوه تعامل مردم در واحدها را مشاهده کنید.

ارزیابی و حل مشکلات رابطه؛

تشخیص و درمان اختلالات روانشناختی در یک زمینه خانوادگی؛

راهنماهای مشتری را از طریق بحران های انتقالی مانند طلاق یا مرگ راهنمایی کنید.

الگوهای رابطه ای یا رفتاری مسئله دار را برجسته کنید.

به جایگزین کردن رفتارهای ناکارآمد با گزینه های سالم کمک کنید.

یک رویکرد جامع ( ذهن و بدن ) نسبت به سلامتی استفاده کنید.

برای به دست آوردن مهارت های لازم برای انجام این وظایف ، یک خانواده درمانی معمولاً مدرک لیسانس مشاوره ، روانشناسی ، جامعه شناسی یا کارهای اجتماعی را کسب می کند و به دنبال آن یک مدرک کارشناسی ارشد در مشاوره یا ازدواج و خانواده درمانی می گیرد.

در مرحله بعد ، به احتمال زیاد درمانگر پس از فارغ التحصیلی باید دو سال کار نظارت شده را انجام دهد ، درمجموع 2000 تا 4000 ساعت تجربه بالینی. در صورت برآورده شدن این شرایط ، پزشک متخصص نیز نیاز به گذراندن امتحان مجازات ایالتی و همچنین دوره های آموزشی سالانه ادامه تحصیل خواهد داشت.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open
open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909