خدمات ما،افتخار ماست

مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج

مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج

مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج زایمان زودرس وقتی اتفاق می افتد که انقباضات منظم منجر به باز شدن دهانه رحم شما بعد از هفته 20 و قبل از هفته 37 بارداری شود.

زایمان زودرس می تواند منجر به تولد زودرس شود. زایمان زودرس زودرس اتفاق می افتد ، خطرات سلامتی برای کودک شما بیشتر می شود. بسیاری از نوزادان نارس در بخش مراقبت ویژه نوزادان نیاز به مراقبت ویژه دارند. همچنین می تواند ناتوانی ذهنی و جسمی طولانی مدت داشته باشد.

علت خاص زایمان زودرس اغلب مشخص نیست. برخی از عوامل خطر ممکن است احتمال زایمان زودرس را افزایش دهد ، اما زایمان زودرس همچنین در زنان باردار که فاکتورهای خطر شناخته شده ای ندارند ممکن است رخ دهد.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

علائم و نشانه های زایمان زودرس شامل موارد زیر است:

احساس منظم یا مکرر سفت شدن شکم (انقباضات)

کمردرد ثابت ، کمرنگ

احساس فشار لگن یا فشار شکمی پایین

گرفتگی خفیف شکم

مشاوره آنلاین روانشناسی ازدواج رایگان لکه بینی واژن یا خونریزی سبک

پارگی زودرس غشاها – در یک غده یا یک ترفند مداوم مایع بعد از شکستن غشای اطراف کودک یا اشک

تغییر نوع ترشحات واژن – آبکی ، شبیه به مخاط یا خونین

مرکز مشاوره مامایی تلفنی

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

اگر این علائم یا علائم را تجربه کرده اید یا از آنچه احساس می کنید نگران هستید ، سریعاً با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید. نگران اشتباه کردن کار دروغین برای چیز واقعی نباشید. اگر هشدار نادرست باشد همه راضی خواهند بود.

عوامل خطر

مشاوره تلفنی بارداری 24 ساعته مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج زایمان زودرس می تواند هر بارداری را تحت تأثیر قرار دهد. عوامل بسیاری با افزایش خطر زایمان زودرس همراه است ، از جمله:

زایمان زودرس یا زایمان زودرس ، به ویژه در آخرین بارداری یا بیشتر از یک بارداری قبلی

بارداری با دوقلوها ، سه قلو یا چند برابر دیگر

دهانه رحم کوتاه شده

مشکل در رحم یا جفت

سیگار کشیدن یا استفاده از مواد مخدر غیرقانونی

برخی عفونت ها ، به ویژه مایعات آمنیوتیک و دستگاه تناسلی تحتانی

برخی شرایط مزمن مانند فشار خون بالا ، دیابت ، بیماری خود ایمنی و افسردگی

وقایع استرس زا در زندگی مانند مرگ یک دوست عزیز

مایع آمنیوتیک بسیار زیاد (پلی هیدرامنیوس)

خونریزی واژن در دوران بارداری

وجود نقص هنگام تولد جنین

فاصله بین 12 ماه – یا بیش از 59 ماه – بین بارداری

سن مادر ، چه جوان و چه مسن تر

نژاد سیاه ، نژاد اسپانیایی و قومیت

مرکز مشاوره مامایی حضوری

عوارض

عوارض زایمان زودرس شامل زایمان زودرس است. این می تواند نگرانی های بهداشتی زیادی را برای کودک شما ایجاد کند ، از جمله وزن کم هنگام تولد ، مشکلات تنفس ، اندام های توسعه نیافته و مشکلات بینایی.

کودکانی که به طور نارس به دنیا می آیند نیز خطر بیشتری برای فلج مغزی ، ناتوانی در یادگیری و مشکلات رفتاری دارند.

جلوگیری

مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج ممکن است شما نتوانید از زایمان زودرس جلوگیری کنید – اما کارهای زیادی برای ارتقاء یک بارداری سالم و کامل انجام می دهید. مثلا:

به طور منظم مراقبت های دوران بارداری را انجام دهید. ویزیت های قبل از تولد می تواند به ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی کمک کند تا سلامت شما و سلامت کودک را کنترل کند.

علائم یا علائمی را که نگران کننده شما هستند ذکر کنید. اگر سابقه زایمان زودرس دارید یا علائم یا علائمی از زایمان زودرس دارید ، ممکن است در دوران بارداری بیشتر مراجعه کنید به مراقبت های بهداشتی.

یک رژیم غذایی سالم بخورید. نتایج حاملگی سالم به طور کلی با تغذیه مناسب همراه است. بعلاوه ، برخی تحقیقات حاکی از آن است که رژیم غذایی پر از اسیدهای چرب اشباع نشده با خطر کمتری از تولد زودرس همراه است. در آجیل ، دانه ها ، ماهی ها و روغن های دانه یافت می شود.

مرکز مشاوره مامایی تلفنی رایگان

از مواد خطرناک خودداری کنید. اگر سیگار می کشید ، ترک کنید. در مورد برنامه ترک سیگار از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید. مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج مواد مخدر غیرقانونی نیز محدود نیست.

فاصله بارداری را در نظر بگیرید. برخی تحقیقات حاکی از ارتباط بین حاملگی هایی است که کمتر از شش ماه از هم فاصله دارند ، یا بیش از 59 ماه از هم فاصله دارند و احتمال افزایش زایمان زودرس وجود دارد. در مورد فاصله بارداری با ارائه دهنده خدمات درمانی خود صحبت کنید.

در استفاده از فناوری تولید مثل کمک محتاط باشید. اگر قصد بارداری دارید از استفاده کنید ، در نظر بگیرید که چند جنین کاشته می شود. حاملگی های متعدد خطر بیشتری برای زایمان زودرس دارد.

شرایط مزمن را مدیریت کنید. شرایط خاص مانند دیابت ، فشار خون بالا و چاقی ، خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد. با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود کار کنید تا هرگونه بیماری مزمن کنترل نشود.

اگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما تشخیص دهد که در معرض خطر زایمان زودرس هستید ، ممکن است توصیه کند که اقدامات بیشتری برای کاهش ریسک خود انجام دهید.

مرکز مشاوره مامایی آنلاین

مشکل

تخمین زده می شود هر سال 15 میلیون نوزاد خیلی زود متولد می شوند. این بیش از 1 از 10 نوزاد است.

 تقریباً 1 میلیون کودک هر سال به دلیل عوارض زایمان زودرس  جان خود را از دست می دهند. بسیاری از بازماندگان با یک عمر معلولیت از جمله ناتوانی در یادگیری و مشکلات بینایی و شنوایی روبرو هستند.

مرکز مشاوره مامایی تلفنی کرج در سطح جهان ، نارس علت اصلی مرگ و میر در کودکان زیر 5 سال است. و تقریباً در تمام کشورهایی که داده های معتبری دارند ، میزان زایمان زودرس در حال افزایش است.

نابرابری در میزان بقا در سراسر جهان کاملاً واضح است. در تنظیمات کم درآمد ، نیمی از نوزادانی که در 32 هفته یا کمتر از 32 هفته متولد شده اند (به دلیل عدم مراقبت های مقرون به صرفه ، مانند گرما ، حمایت از شیر مادر و مراقبت های اساسی در مورد عفونت ها و مشکلات تنفسی) می میرند.

 در کشورهای پردرآمد تقریباً همه این نوزادان زنده مانده اند. استفاده كمتر از حد از فن آوری در محیط های با درآمد متوسط ​​باعث افزایش بار ناتوانی در نوزادان نارس كه در دوره نوزادی زنده مانده اند

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open
open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909