خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین گروه مالیم

مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده آنلاین تلفنی اهداف خانواده درمانی به مشکلات موجود در مشتری بستگی دارد. به عنوان مثال ، اهداف ممکن است بر اساس سناریوهای زیر متفاوت باشند

برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

یکی از اعضای خانواده از اسکیزوفرنی یا روانی شدید رنج می برد : هدف این است که به سایر اعضای خانواده کمک کند تا این اختلال را درک کنند و با تغییرات روانی که ممکن است بیمار متحمل شود ، سازگار شوند.

مشکلات ناشی از مرزهای بین نسل ، از جمله وقتی والدین یک خانه را با پدربزرگ و مادربزرگ و مادربزرگ به اشتراک می گذارند ، یا فرزندان توسط مادربزرگ ها و مادربزرگ ها بزرگ می شوند : هدف بهبود ارتباطات و کمک به اعضای خانواده برای تعیین مرزهای سالم است.

خانواده هایی که از هنجارهای اجتماعی منحرف می شوند (والدین مجرد ، زوج های همجنسگرا که فرزندان خود را پرورش می دهند ، و غیره) : اهداف در اینجا همیشه برطرف کردن مشکلات داخلی خاص نیست ، اما ممکن است اعضای خانواده به مقابله با عوامل بیرونی مانند نگرش های اجتماعی کمک کنند.

اعضای خانواده که از پیش زمینه های ترکیبی نژادی ، فرهنگی و مذهبی سرچشمه می گیرند : هدف این است که به اعضای خانواده کمک کند تا درک خود را از یکدیگر بیشتر کنند و روابط سالم ایجاد کنند.

یکی از اعضای خانواده مورد ضرب وشتم قرار می گیرد و یا معالجه آنها در درمان های فردی صورت نمی گیرد : هنگامی که یکی از اعضای خانواده در تلاش است با احساس مثل فرسودگی مواجه شود یا از سایر اعضای خانواده حمایت محدودی دریافت کند ، هدف تسهیل افزایش همدلی و تفاهم برای فرد در درون خانواده و برای ادامه درمان خود از آنها پشتیبانی كنید.

به نظر می رسد مشکلات بیمار به طور غیرقابل توصیف با مشکلات سایر اعضای خانواده گره خورده است : در مواردی که مشکل یا مشکلات عمیقاً در مشکلات سایر اعضای خانواده ریشه دارد ، هدف از پرداختن به هر یک از موضوعات کمک کننده و حل یا کاهش اثرات این الگوی است. چالش ها و مسائل؛

مشاوره خانواده آنلاین تلفنی

یک خانواده مخلوط (به عنوان مثال ، خانواده پله) : خانواده های آمیخته می توانند از مشکلات منحصر به فرد برای موقعیتهایشان رنج ببرند. در خانواده های آمیخته ، هدف خانواده درمانی تقویت درک و تسهیل تعامل سالم بین اعضای خانواده است.

مشاوره خانواده: یک قدم جلوتر

ما تمایل داریم که به درمان و روان درمانی به عنوان دو شکل مختلف درمانی فکر کنیم ، اما در واقع ، آنها یکسان هستند. این ابهام هنگامی که اصطلاح مشاوره را معرفی می کنیم تقویت می شود.

در حقیقت ، درمان به سادگی یک شکل کوتاه از کلمه “روان درمانی” است با این حال ، مشاوره گاهی اوقات “گفتگو درمانی” نامیده می شود ، و خطوط را حتی بیشتر تار می کند .

مرکز مشاوره خانواده تلفنی طور کلی ، مشاوره در شرایطی اعمال می شود که فرد (یا در مورد مشاوره خانوادگی ، یک خانواده) خدمات یک مشاور یا یک متخصص بهداشت روان را برای کمک به یک مشکل خاص یا مجموعه ای از مشکلات درگیر می کند. روان درمانی ، یا روان درمانی ، نوعی درمان عمیق تر و معمولاً طولانی مدت است که در آن مشتری یا مراجعان درباره طیف گسترده ای از موضوعات و الگوهای مزمن احساسات ، افکار و رفتارهای مشکل ساز بحث می کنند

مشاوره خانواده آنلاین رایگان

خانواده ای که با شرایطی دست و پنجه نرم می کند که استرس بیشتری به همراه دارد ، از جمله مرگ یک عضو خانواده ، اعتیاد یا مشکلات مالی شدید ، ممکن است از مشاوره بهره مند شود تا از طریق مبارزات خود به آنها کمک کند تا از طرف دیگر به عنوان قوی تر و بیشتر ظاهر شوند. واحد منسجم

اگر خانواده با مشکلات روانی یا رفتاری بیشتری روبرو شوند ، مانند پدری که با اسکیزوفرنی برخورد می کند ، مادری که با افسردگی مبارزه می کند یا کودکی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است ، روان درمانی به احتمال زیاد انتخاب بهتری است.

مشاوره خانواده آنلاین : این نوع درمان برای خانواده هایی که مشکلاتی از قبیل این موارد دارند مناسب است زیرا یک خانواده درمانی نسبت به یک درمانگر از دیدگاه متفاوتی نسبت به درمان دارد. در حالی که فرد درمانگر جداگانه با یک مشتری در حل یا درمان یک مشکل همکاری می کند ، خانواده درمانی به مشکلات در زمینه “سیستم” خانواده نگاه می کند. برای حل مشکل در یک سیستم ، باید تمام قسمت های سیستم را در نظر بگیرید.

در صورت داشتن لاستیک های مسطح ، گیربکس معیوب و لوله اگزوز وصل شده ، رفع خطا در خودرو ، مشکل را برطرف نمی کند.

مشکلات درون یک خانواده شبیه به ماشین با چندین مشکل است. والدینی که با الکلیسم مبارزه می کنند ، مشکلی در انزوا ندارند. مبارزات والدین احتمالاً همسر و فرزندانشان را نیز تحت تأثیر قرار داده است. یک خانواده درمانی معتقد است که مشکلات باید در سطح کل خانواده برطرف شود و نه در سطح فردی

مزایای خانواده درمانی چیست؟

این رویکرد جامع تر برای درمان مشکلات در خانواده ثابت شده است که در بسیاری از موارد بسیار مؤثر است. در خانواده درمانی ، خانواده ها می توانند با راهنمایی یک متخصص بهداشت روان در یک محیط امن و کنترل شده بر روی مشکلات خود کار کنند.

فواید خانواده درمانی شامل موارد زیر است:

درک بهتر از مرزهای سالم و الگوهای خانوادگی و پویایی؛

ارتباطات پیشرفته؛

حل مسئله بهبود یافته؛

همدلی عمیق تر؛

کاهش تضاد و مهارتهای مدیریت بهتر عصبانیت

به طور خاص ، خانواده درمانی می تواند روابط خانوادگی را از طریق:

گرد هم آوردن خانواده پس از یک بحران ؛

ایجاد صداقت بین اعضای خانواده؛

اعتماد به اعضای خانواده؛

ایجاد یک محیط خانوادگی حامی.

کاهش منابع تنش و استرس در خانواده؛

کمک به اعضای خانواده در بخشش یکدیگر

حل اختلاف برای اعضای خانواده؛

بازگرداندن اعضای خانواده ای که منزوی شده اند

خانواده درمانی مهارت های مورد نیاز برای عملکرد سالم خانواده را از جمله ارتباطات ، حل و فصل تعارض و حل مسئله را افزایش می دهد. بهبود این مهارت ها همچنین باعث افزایش پتانسیل موفقیت در غلبه بر و رفع مشکلات خانوادگی می شود.

در خانواده درمانی ، تمرکز بر تهیه وسایل مورد نیاز برای اعضای خانواده برای تسهیل بهبودی است.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909