خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره تلفنی افسردگی در ساری

مشاوره تلفنی افسردگی در ساری

مشاوره تلفنی افسردگی در ساری راهنمای والدین برای افسردگی نوجوانان

تمایز بین دردهای رو به رشد نوجوان و افسردگی همیشه آسان نیست. اما در اینجا چگونه می توانید علائم و نشانه ها را بشناسید و به فرزند خود بهترین کمک کنید.

سالهای نوجوانی می تواند بسیار سخت باشد و افسردگی خیلی بیشتر از آنچه که بسیاری از ما متوجه آن می شویم ، روی نوجوانان تأثیر می گذارد. در حقیقت ، تخمین زده می شود که از هر پنج نوجوان یک یا پنج کودک در تمام دوران زندگی در بعضی از دوران های نوجوانی دچار افسردگی شوند. اما ، در حالی که افسردگی بسیار قابل درمان است ، اکثر نوجوانان افسرده هرگز کمک نمی کنند.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

افسردگی نوجوان فراتر از حالت خستگی است. این یک مشکل جدی برای سلامتی است که بر هر جنبه ای از زندگی یک نوجوان تأثیر می گذارد. خوشبختانه ، این قابل درمان است و والدین می توانند کمک کنند. عشق ، راهنمایی و پشتیبانی شما می تواند در پیشبرد کمک به نوجوان خود در غلبه بر افسردگی قرار بگیرد و زندگی خود را به خوبی پشت سر بگذارد.

اگر یک نوجوان هستید احساس افسردگی می کنید …

مشاوره تلفنی اضطراب در تبریز شما از آنچه فکر می کنید قدرت بیشتری دارید. مهم نیست که چقدر زندگی ناامید به نظر می رسد در حال حاضر ، بسیاری از کارها وجود دارد که می توانید برای تغییر روحیه خود و شروع به احساس بهتر امروز انجام دهید. برخورد با افسردگی نوجوانان را بخوانید  .

مرکز مشاوره تلفنی افسردگی

آیا نوجوان من افسرده است؟

در حالی که گاهی اوقات انتظار می رود خلق و خوی بد یا عملکرد خارج از خانه انجام شود ، افسردگی چیز دیگری است. تأثیرات منفی افسردگی در نوجوان فراتر از روحیات مالیخولیایی است. افسردگی می تواند جوهره شخصیت نوجوان شما را از بین ببرد و باعث احساس غم و اندوه ، ناامیدی یا عصبانیت شود. بسیاری از رفتارها یا رفتارهای سرکش و ناسالم در نوجوانان می تواند نشانه افسردگی باشد. موارد زیر چند روش است که نوجوانان در تلاش برای کنار آمدن با درد عاطفی خود “عمل می کنند”:

• مشاوره تلفنی افسردگی در ساری مشکلات در مدرسه.  افسردگی می تواند باعث مشکلات کم انرژی و تمرکز شود. در مدرسه ، این ممکن است به حضور ضعیف ، افت نمره یا سرخوردگی از کار در مدرسه در دانش آموز سابق خوب منجر شود.

•گریختن.  بسیاری از نوجوانان افسرده از خانه فرار می کنند یا در مورد فرار صحبت می کنند. اینگونه تلاش ها معمولاً فریاد کمک است.

•سوء مصرف مواد مخدر و الکل.  نوجوانان ممکن است در تلاش برای “خوددرمانی” افسردگی خود از الکل یا مواد مخدر استفاده کنند. متأسفانه ، سوء مصرف مواد فقط اوضاع را بدتر می کند.

•عزت نفس پایین.  افسردگی می تواند احساس زشتی ، شرم ، ناکامی و بی دلی را برانگیزد و شدت ببخشد.

مشاوره حضوری افسردگی

•اعتیاد به تلفن های هوشمند.  ممکن است نوجوانان برای فرار از مشکلات خود به اینترنت بروند ، اما استفاده بیش از حد از تلفن های هوشمند و اینترنت فقط باعث افزایش انزوای آنها و افسردگی آنها می شود.

•رفتار بی پروا.  نوجوانان افسرده ممکن است درگیر رفتارهای خطرناک یا پرخطر ، مانند رانندگی بی پروا ، نوشیدن زیاد و رابطه جنسی ناامن باشند.

•خشونت  برخی از نوجوانان افسرده – معمولاً پسرهایی که قربانی زورگویی هستند – می توانند پرخاشگر و خشن شوند.

افسردگی نوجوانان همچنین با تعدادی دیگر از مشکلات سلامت روان از جمله اختلالات خوردن و صدمه به خود همراه است . در حالی که افسردگی می تواند درد بزرگی را برای نوجوان شما ایجاد کند – و زندگی روزمره خانواده را مختل کند – موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به فرزندتان در او احساس بهتر کنید. اولین قدم یادگیری افسردگی نوجوانان به نظر می رسد و اگر علائم هشدار را مشاهده کنید چه کاری باید انجام شود.

علائم و نشانه های افسردگی در نوجوانان

بر خلاف بزرگسالان ، که توانایی درخواست کمک به خودی خود را دارند ، نوجوانان برای تشخیص درد و رنج خود به والدین ، ​​معلمان یا مراقبان دیگر متکی هستند تا بتوانند رنج های خود را بشناسند و از آنها کمک دریافت کنند. اما این همیشه آسان نیست برای یکی ، نوجوانان مبتلا به افسردگی لزوماً غمگین به نظر نمی رسند. درعوض ، تحریک پذیری ، عصبانیت و اضطراب ممکن است برجسته ترین علائم باشد.

مشاوره تلفنی افسردگی شبانه روزی

علائم و نشانه های افسردگی نوجوانان:

•غم یا ناامیدی

•تحریک پذیری ، عصبانیت یا خصومت

•اشک آور یا گریه های مکرر

•انصراف از دوستان و خانواده

•از دست دادن علاقه به فعالیت ها

•عملکرد ضعیف مدرسه

•تغییر در عادت های غذایی و خواب

•بی قرار و آشفتگی

•احساس بی ارزشی و گناه

•عدم اشتیاق و انگیزه

•خستگی یا کمبود انرژی

•تمرکز مشکل

•درد و درد غیر قابل توضیح

•افکار مرگ یا خودکشی

افسردگی در نوجوانان و بزرگسالان

مشاوره تلفنی افسردگی در ساری افسردگی در نوجوانان می تواند بسیار متفاوت از افسردگی در بزرگسالان باشد. علائم زیر در نوجوانان بیشتر از همتایان بزرگسال است:

حالت تحریک پذیر یا عصبانی. همانطور که اشاره شد ، تحریک پذیری به جای ناراحتی ، غالباً روحیه غالب در نوجوانان افسرده است. یک نوجوان افسرده ممکن است خونسرد ، خصمانه ، به راحتی ناامید یا مستعد بروز طغیان های عصبانی باشد.

درد و درد غیر قابل توضیح. نوجوانان افسرده اغلب از بیماری های جسمی مانند سردرد یا سردرد شکایت می کنند. اگر یک معاینه کامل فیزیکی دلیل پزشکی را نشان ندهد ، این دردها و دردها ممکن است نشانگر افسردگی باشد. حساسیت شدید به انتقاد. نوجوانان افسرده از احساس بی ارزشی گرفتار می شوند و آنها را در مقابل انتقاد ، رد و ناکامی بسیار آسیب پذیر می کنند. این یک مشکل خاص برای “دستاوردهای بیش از حد” است

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه