خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره تلفنی روانشناسی در کرج

مشاوره تلفنی روانشناسی در کرج

مشاوره تلفنی روانشناسی در کرج تمایز بین “بیماری” و “اختلال” ممکن است به راهنمایی درمان کمک کند.

طبق جدیدترین دفترچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی ، تقریباً 400 اختلال روانی مختلف وجود دارد. برخی از این اختلالات متناسب با تعریف “بیماری” است ، مشکلی که باعث اختلال در عملکرد و بیشتر ناشی از دلایل بیولوژیکی می شود. مثالهای رایج شامل اختلال دو قطبی و اسکیزوفرنی است.

“اختلالات” دیگر باعث اختلال در عملکرد می شوند ، اما توسط مجموعه متنوعی از دلایل تعیین می شوند ، که برخی از آنها از نظر روانی و اجتماعی / فرهنگی هستند. به این معنا ، این شرایط “بیماری” نیستند. مثالها شامل اختلالات اضطرابی ، افسردگی ، اختلالات اعتیاد آور و اختلالات خوردن است.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

تمایز بین “بیماری ها” و “اختلالات” به پیشنهاد درمان های مناسب کمک می کند. به طور کلی ، بیماری ها نیاز به مداخله بیولوژیکی دارند. به عنوان مثال تحقیقات نشان می دهد که دارو برای کمک به افراد در مدیریت علائم همراه با اختلال دو قطبی و اسکیزوفرنی بسیار موفق است. اگرچه ممکن است آنها را ترغیب کند تا مرتباً از داروهای خود استفاده کنند ، استرس را به طور مؤثر مدیریت کنند و به مبارزات عاطفی کمک کنند ، تحقیقات نشان می دهد که روان درمانی به طور کلی به افراد کمک نمی کند که بدون مداخله بیولوژیکی بر علائم این بیماری ها غلبه کنند.

مشاوره تلفنی روانشناسی

مشاوره خشونت تلفنی در تهران درمان های بیولوژیکی همچنین ممکن است در بعضی موارد به افراد مبتلا به اختلالات کمک کند. به عنوان مثال ، در یکی از بزرگترین و دقیق ترین مطالعاتی که تاکنون در مورد درمان افسردگی بالینی انجام شده است ، محققان دریافتند که داروهای ضد افسردگی به مدیریت علائم افسردگی شدید کمک می کنند (که من آن را بعنوان تفکر خودکشی قابل توجهی تعریف می کنم). حداقل در طول مدت زمانی که افراد داروی خود را مصرف می کردند ، بیش از سایر گزینه های درمانی عود می کند ، یا این بیماری مزمن است).

مشاوره تلفنی روانشناسی در کرج از طرف دیگر ، مطالعات بالینی با دقت کنترل شده نشان داده است که داروها اغلب برای بسیاری از اختلالات بهترین درمان نیست. اغلب اوقات ، هرگونه تسکین علامتی که دارو فراهم می کند به پایان می رسد وقتی افراد مصرف آنها را متوقف می کنند.

به طور فزاینده ، همچنین محققان را نسبت به ادعای دارویی اساسی که “عدم تعادل شیمیایی” سروتونین توضیح می دهد که چرا برخی از افراد با اختلالات عاطفی مبارزه می کنند. ظاهراً ، برخی از بهترین شواهد مبنی بر عدم تعادل شیمیایی سروتونین در بروز اختلالات نظیر افسردگی وجود دارد که برخی از داروهای ضد افسردگی به شما کمک می کند. با این حال ، این شبیه به گفتن است كه اگر تیلنول گاهی به شما كمك می كند تا بر سردرد غلبه كنید ، سردرد باید ناشی از عدم تعادل تیلنول باشد. این لزوماً از این واقعیت مستثنی نیست که داروهای ضد افسردگی در برخی شرایط می توانند کمک کننده باشند ، اما حداقل نشان می دهد که مکانیسم هایی که بعضاً داروهای ضد افسردگی کار می کنند توسط بسیاری از افراد در جامعه علمی مورد سوال است.

مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی

بسیاری از این افراد که داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند از عوارض جانبی قابل توجهی رنج می برند. برخی دیگر بر این باورند که به آنها کمک می کند و به همین دلیل برای حل مسائل اساسی که در “ریشه” مشکل هستند ، کار نمی کنند. در حقیقت ، بیشتر تأثیر درمانی دارو احتمالاً ناشی از عوامل روانشناختی از جمله انتشار کاتتریک برای گفتن پزشک به پزشک در مورد مشکلات آنها ، رابطه بین آنها و پزشک یا ایمان یا امید است که از این درمان برخوردار هستند. البته روش های دیگری نیز برای درمان اختلالات روانشناختی وجود دارد که ممکن است بدون نیاز به مصرف یک ماده دارویی ، این عوامل را فراهم کند.

بهترین گزینه درمانی برای بسیاری از افرادی که با اختلالات دست و پنجه نرم می کنند روان درمانی است. انواع مختلف روان درمانی – شناخت درمانی ، رفتاردرمانی ، درمان بین فردی و روان درمانی – یافت شده است که با موفقیت بسیاری از اختلالات از جمله اختلالات دارای علائم شدید را درمان می کند. علاوه بر این ، در مقایسه با اثرات دارو ، روان درمانی به نظر می رسد که در طولانی مدت درمان بهتری را ارائه می دهد. شاید یکی از دلایلی که روان درمانی در بسیاری از موارد بسیار مفید است این است که در “ریشه” مشکلات مردم قرار می گیرد.

مشاوره تلفنی روانشناسی شبانه روزی

علاوه بر این ، اگرچه به نظر می رسد روان درمانی با بیولوژی بی ارتباط نیست ، تحقیقات نشان می دهد که تغییرات بیولوژیکی از طریق این روش درمانی درست مانند آنچه در زمان کمک به دارو انجام می شود اتفاق می افتد مشاوره تلفنی روانشناسی در کرج

تحقیقات موجود نشان می دهد که لزوماً یک نوع روان درمانی وجود ندارد که بهتر از بقیه باشد (استثناء اصلی این است که درمان های مبتنی بر قرار گرفتن در معرض بهتر از سایر درمان های بیماری های اضطرابی کار می کنند). در عوض ، به نظر می رسد “عوامل متداول” خاصی در معالجه خوب وجود دارد ، از جمله رابطه با اعتماد به نفس با یک ارائه دهنده درمان ، عوامل مشتری مانند انگیزه به دنبال پیشنهادات ، و ایمان و امید که درمان کمک خواهد کرد. بر این اساس ، افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند ، می توانند به دنبال مراجعه به یک درمانگر خوب باشند و “آنها را امتحان کنند” تا ببینند که چگونه با آنها “کلیک می کنند”. معمولاً کسی می تواند بعد از جلسه اول بگوید که آیا درمانگر را دوست دارد یا نه. اگر اولین درمانی که سعی می کند نتیجه نگیرد ، ارائه دهنده دیگر ممکن است بهتر عمل کند

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه