خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره تلفنی مامایی در کرج

مشاوره تلفنی مامایی در کرج

مشاوره تلفنی مامایی در کرج علائم خطرناک در دوران بارداری چیست؟

بیشتر زنان با برخی از علائم ناراحت کننده و بدون مشکل جدی در دوران بارداری می روند. ناراحتی های عادی در بارداری می تواند شامل تهوع (خصوصاً در 3 ماه اول) ، سوزش سر دل ، نیاز به ادرار کردن اغلب ، کمردرد ، حساسیت به پستان و تورم و خستگی باشد.

برخی از علائم وجود دارد که ممکن است به معنای خطر برای شما یا کودک باشد. آگاهی از این علائم خطر می تواند به شما کمک کند تا بدانید چه زمانی نیاز به مراقبت های ویژه از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دارید.

در صورت بروز هر یک از علائم زیر قبل از هفته 37 بارداری ، با ارائه دهنده مراقبت های پزشکی فوراً تماس بگیرید:

برای دریافت مشاوره تلفنی با ما تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

درد ، فشار یا گرفتگی در شکم

انقباضاتی که بیش از 4 بار در ساعت اتفاق می افتد یا فاصله آنها کمتر از 15 دقیقه است

نشت مایعات از مهبل (واژن)

در صورت داشتن فوراً با ارائه دهنده خود تماس بگیرید:

خونریزی واژن

حالت تهوع و استفراغ زیاد است

دمای بیش از 100 درجه فارنهایت (37.8 درجه سانتیگراد)

سردرد بسیار بد یا سردردی که چند روز طول می کشد

مشکلات جدید در بینایی شما

حرکت کمتر و لگد زدن توسط کودک

افزایش ناگهانی وزن  با تورم زیاد پاها ، مچ پا ، صورت یا دستان شما

تشنج

مرکز مشاوره تلفنی مامایی

در صورت وجود باید با ارائه دهنده خود تماس بگیرید:

هنگام ادرار کردن ، خون در ادرار یا سوزش و درد وجود دارد

اسهال که از بین نمی رود

ترشحات واژن با بوی بد ، سوزش یا خارش بد

چه مشکلی ممکن است باعث این علائم خطرناک شود؟

تعدادی از مشکلات مختلف ممکن است باعث بروز این علائم خطر شود. برخی از مشکلات رایج در زیر شرح داده شده است.

سقط جنین

مشاوره تلفنی مامایی در کرج گرفتگی ، انقباضات و خونریزی در طی 20 هفته اول بارداری می تواند نشانه سقط جنین و از بین رفتن احتمالی کودک شما باشد. علائم دیگر شامل خونریزی یا مجاری مایعات از مهبل شما است. گاهی اوقات با استراحت در رختخواب می توان از سقط جنین جلوگیری کرد. اگر کودک را گم کردید ، باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که هیچ بافتی از بارداری در رحم شما باقی نمانده است. بافت باقی مانده در رحم شما می تواند باعث عفونت شود.

مشاوره تلفنی مامایی شبانه روزی

بارداری توبول

درد یا فشار در شکم تحتانی در طی 3 ماه اول بارداری می تواند به معنای این باشد که تخم بارور شده خارج از رحم شما است. به این حاملگی لوله ای یا خارج رحمی گفته می شود. ممکن است درد از یک طرف شکم شما بدتر شود یا ممکن است در شانه خود احساس درد کنید. همچنین ممکن است احساس سرگیجه یا ضعف داشته باشید یا حالت تهوع یا استفراغ داشته باشید.

مشاوره تلفنی مامایی در شیراز کودک نمی تواند در یک بارداری خارج رحمی زنده بماند. از آنجا که یک حاملگی خارج رحمی می تواند باعث خونریزی شدید داخلی شود و زندگی مادر را تهدید کند ، باید پایان یابد. اگر خیلی زود در بارداری تشخیص داده شود ، ممکن است بارداری با دارو پایان یابد. در غیر این صورت برای رفع حاملگی باید جراحی انجام شود.

بیماری شدید صبحگاهی

اگر حالت تهوع و استفراغ شدید دارید که در 3 ماه اول بارداری متوقف نمی شود ، می توانید وزن خود را کاهش داده و بیش از حد مایعات بدن خود را از دست دهید. شما و کودک ممکن است به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنید. مواد شیمیایی بدن ممکن است از تعادل خارج شود. ممکن است لازم باشد در بیمارستان تحت معالجه باشید. بیماری صبحگاهی بعد از 3 ماه اول بارداری بهتر می شود.

زایمان زودرس

زایمان که از هفته های 20 تا 37 بارداری شروع می شود ، زایمان زودرس نام دارد. علائم زایمان زودرس ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گرفتگی هایی که می آیند و می روند

فشار لگن

کمردرد کمرنگ

ترشحات واژینال یا تغییر در رنگ آن

اگر فکر می کنید انقباضات زایمان دارید ، دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود را دنبال کنید.

مشاوره حضوری مامایی در کرج

عفونت

دمای بیش از 100 درجه فارنهایت (37.8 درجه سانتیگراد) می تواند نشانه عفونت یا بیماری باشد. درجه حرارت بالا یا عفونت می تواند منجر به زایمان زودرس شود. ممکن است عفونت با آنتی بیوتیک یا داروهای دیگر درمان شود.

مشکلات کودک

مشاوره تلفنی مامایی در کرج نوزادان در اوایل بارداری شروع به حرکت می کنند. بیشتر خانمها حرکات را حدود 20 هفته یا در نیمه راه بارداری شروع می کنند. هر کودک الگوی حرکتی خاص خود را دارد. از الگوی حرکات کودک خود آگاه باشید. برای پیگیری حرکات کودک ، دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات پزشکی خود را دنبال کنید و بدانید که چه موقع باید مشکلات ارائه شده را به ارائه دهنده خود بگویید.

فشار خون بالا و پره اکلامپسی

مهم است که مرتباً مراقب ارائه خدمات بهداشتی خود باشید که فشار خون شما بررسی شود. اگر فشار خون بالا همراه علائم دیگر وجود داشته باشد ، به آن پره اکلامپسی گفته می شود. علائم پره اکلامپسی شامل موارد زیر است:

سردرد

تورم پاها ، مچ پا ، صورت یا دست ها

درد در شکم فوقانی شما

تاری دید

اگر پره اکلامپسی درمان نشود یا شدید شود ، می تواند باعث آسیب مغزی ، کبد ، کلیه ، قلب یا چشم شود. بعضی اوقات باعث تشنج می شود.

زایمان نوزاد ممکن است بهترین درمان برای پره اکلامپسی باشد. اگر کودک شما به اندازه کافی رشد نکرده باشد ، ممکن است شما نیاز به استراحت در رختخواب در خانه یا بیمارستان داشته باشید تا اینکه فشار خون شما پایین بیاید یا کودک آماده زایمان شود..

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه