خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره پارکینسون تلفنی در تهران

مشاوره پارکینسون تلفنی در تهران

مشاوره پارکینسون تلفنی در تهران بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون نوعی اختلال مغزی است که منجر به لرزش ، سفتی و مشکل در راه رفتن ، تعادل و هماهنگی می شود.

علائم پارکینسون معمولاً به تدریج شروع می شود و با گذشت زمان بدتر می شود. با پیشرفت بیماری ، ممکن است افراد در راه رفتن و صحبت صحبت کنند. همچنین ممکن است دچار تغییرات ذهنی و رفتاری ، مشکلات خواب ، افسردگی ، مشکلات حافظه و خستگی شوند.

برای دریافت مشاوره تلفنی با ما تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

زن و مرد هر دو می توانند به بیماری پارکینسون مبتلا شوند. با این حال ، این بیماری در مردان حدود 50 درصد بیشتر از زنان را مبتلا می کند.

یکی از عوامل خطرناک پارکینسون سن است. اگرچه اکثر مبتلایان به پارکینسون برای اولین بار در حدود 60 سالگی به این بیماری مبتلا می شوند ، حدود 5 تا 10 درصد از مبتلایان به پارکینسون به بیماری “زودرس” مبتلا می شوند که این بیماری قبل از سن 50 سالگی شروع می شود. همیشه ، وراثت و برخی اشکال با جهشهای ژن خاص مرتبط بوده اند.

چه عواملی باعث بیماری پارکینسون می شود؟

مشاوره بیماری ذهنی تلفنی بیماری پارکینسون هنگامی رخ می دهد که سلولهای عصبی یا سلولهای عصبی در ناحیه ای از مغز که حرکت را کنترل می کند دچار اختلال شوند و یا بمیرند. به طور معمول ، این سلولهای عصبی یک ماده شیمیایی مهم مغز به نام دوپامین تولید می کنند. هنگامی که سلولهای عصبی می میرند یا دچار اختلال می شوند ، دوپامین کمتری تولید می کند که این امر باعث ایجاد مشکلات حرکتی پارکینسون می شود. دانشمندان هنوز نمی دانند چه چیزی باعث مرگ سلول های تولید کننده دوپامین می شود.

مرکز مشاوره پارکینسون تلفنی

افراد مبتلا به پارکینسون همچنین انتهای عصبی تولید نوراپی نفرین ، پیام رسان اصلی شیمیایی سیستم عصبی سمپاتیک ، که بسیاری از عملکردهای خودکار بدن مانند ضربان قلب و فشار خون را کنترل می کند ، از دست می دهند. از بین رفتن نوراپی نفرین ممکن است به توضیح برخی از ویژگیهای غیر حرکتی پارکینسون مانند خستگی ، فشار خون نامنظم ، کاهش حرکت مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش و افت ناگهانی فشار خون هنگام ایستادن شخص از نشستن یا دراز کشیدن کمک کند. موقعیت نزولی

بسیاری از سلولهای مغزی مبتلایان به پارکینسون حاوی بدن لوئی ، توده های غیرمعمول پروتئین آلفا سینوکلین هستند. دانشمندان در تلاشند تا عملکرد طبیعی و غیر طبیعی آلفا سینوکلین و ارتباط آن با جهش های ژنتیکی را که بر بیماری پارکینسون و زوال عقل بدن لوئی تأثیر می گذارد درک کنند.

اگرچه به نظر می رسد برخی از موارد پارکینسون ارثی است و تعداد کمی از آنها را می توان در جهش ژنتیکی خاص ردیابی کرد ، اما در بیشتر موارد این بیماری بصورت تصادفی رخ می دهد و به نظر نمی رسد در خانواده ها بروز کند. اکنون بسیاری از محققان معتقدند که بیماری پارکینسون ناشی از ترکیبی از عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض سموم است.

بیماری پارکینسون چهار علائم اصلی دارد:

لرزش (لرزیدن) در دست ، بازو ، پا ، فک یا سر

سختی اندام و تنه

کندی حرکت

تعادل و هماهنگی مختل شده ، که گاه منجر به سقوط می شود

مشاوره پارکینسون تلفنی در تهران علائم دیگر ممکن است شامل افسردگی و تغییرات عاطفی دیگر باشد. بلع ، جویدن و صحبت کردن مشکل دارد. مشکلات ادراری یا یبوست. مشکلات پوستی؛ و اختلالات خواب

مشاوره پارکینسون حضوری

علائم پارکینسون و میزان پیشرفت در افراد متفاوت است. بعضی اوقات افراد علائم اولیه پارکینسون را به عنوان اثرات پیری طبیعی رد می کنند. در بیشتر موارد ، هیچ آزمایش پزشکی برای تشخیص قطعی بیماری وجود ندارد ، بنابراین تشخیص دقیق آن دشوار است.

علائم اولیه بیماری پارکینسون ظریف است و به تدریج بروز می کند. به عنوان مثال ، افراد آسیب دیده ممکن است احساس لرز خفیف کنند یا در خارج شدن از صندلی مشکل داشته باشند. ممکن است متوجه شوند که خیلی نرمی صحبت می کنند ، یا اینکه دست نوشته آنها کند است و به نظر می رسد تنگ یا کوچک است. دوستان یا اعضای خانواده ممکن است اولین کسی باشد که متوجه تغییراتی در فرد مبتلا به پارکینسون اولیه می شود. آنها ممکن است ببینند که چهره فرد فاقد بیان و انیمیشن است ، یا اینکه فرد به طور عادی بازو یا پا را حرکت نمی دهد

افراد مبتلا به پارکینسون معمولاً یک پارکینسون ایجاد می کنند که شامل گرایش به لاغر شدن به جلو ، قدم های سریع کوچک به نظر می رسد که با عجله به جلو حرکت می کنند ، و نوسان بازوها کاهش می یابد. همچنین ممکن است در شروع یا ادامه حرکت مشکل داشته باشند.

علائم اغلب از یک طرف بدن یا حتی در یک اندام در یک طرف بدن شروع می شود. با پیشرفت بیماری ، سرانجام هر دو طرف را تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال ، علائم هنوز ممکن است از یک طرف شدیدتر از طرف دیگر باشد.

بسیاری از افراد با توجه به پارکینسون که قبل از اینکه دچار سفتی و لرزش شوند ، دچار مشکلات خواب ، یبوست ، کاهش توانایی بویایی و پاهای بی قرار بودند.

مشاوره پارکینسون تلفنی شبانه روزی

تشخیص بیماری پارکینسون

تعدادی از اختلالات می تواند باعث علائمی مشابه بیماری پارکینسون شود. گفته می شود افراد مبتلا به علائم مانند پارکینسون که از علل دیگری ناشی می شوند ، گاهی اوقات پارکینسونیسم دارند. اگرچه این اختلالات در ابتدا به عنوان پارکینسون تشخیص داده می شوند ، آزمایش های پزشکی خاص و همچنین پاسخ به درمان دارویی ، ممکن است به تشخیص آنها از پارکینسون کمک کند.

مشاوره پارکینسون تلفنی در تهران از آنجا که بسیاری از بیماری های دیگر دارای ویژگی های مشابه هستند اما به درمان های مختلفی احتیاج دارند ، مهم است که در اسرع وقت تشخیص دقیق انجام شود. در حال حاضر آزمایش خون و آزمایشگاهی برای تشخیص موارد غیر ژنتیکی بیماری پارکینسون وجود ندارد. تشخیص بیماری بر اساس سابقه پزشکی فرد و معاینه عصبی انجام می شود. بهبود پس از شروع دارو یکی دیگر از خصوصیات بارز دیگر بیماری پارکینسون است

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه