خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره طلاق تلفنی در قم

مشاوره طلاق تلفنی در قم

مشاوره طلاق تلفنی در قم برای افرادی که طلاق را تجربه می کنند ، به طور متوسط ​​اثر منفی بهداشت روان وجود دارد. کمی شناخته شده است که آیا الگوی چنین تأثیرات طلاق در زوجین متفاوت است یا خیر. ما مطالعه می کنیم که آیا زن و شوهر اثرات مضر مشابه طلاق را تجربه می کنند ، آیا آنها اثرات متضادی را تجربه می کنند ، یا اینکه اثرات طلاق صرفاً فردی است.

نتیجه گیری

یافته های ما نشان می دهد که اثرات طلاق در استفاده از داروهای ضد افسردگی فردی است و هیچ الگویی از همگرایی یا واگرایی در سطح زوج نشان نمی دهد. افزایش شیوع استفاده از داروهای ضد افسردگی همراه با طلاق در افراد مستقل از اتفاقی که برای همسر سابق خود می افتد رخ می دهد.

برای دریافت مشاوره تلفنی با ما تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

ارتباط بین طلاق و سلامت روانی کاملاً تثبیت شده است. سلامت روانی ضعیف هم تعیین کننده و هم نتیجه طلاق است. اهمیت نسبی علت و انتخاب موضوعی برای مطالعه است. طلاق را می توان به عنوان یک سلامتی در نظر گرفت که هر دو شریک یک زوج طلاق در معرض آن قرار دارند. این به سؤال زیر می انجامد: آیا تأثیرات بهداشت روانی مشابه طلاق در هر دو شریک رخ می دهد یا تأثیرات طلاق صرفاً فردی است؟ به عبارت دیگر ، از آنجا که هر دو شریک در معرض طلاق هستند .ممکن است متوجه شویم که سلامت آنها به طور مشابه تحت تأثیر قرار می گیرد (همگرایی). آنها ممکن است واکنش های متضادی داشته باشند که یکی بهتر از دیگری باشد (واگرایی) یا واکنش های آنها ممکن است فردی و نامربوط باشد (استقلال).

مرکز مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره طلاق رایگان در تهران مطالعات متعددی هنگام مطالعه عوامل تعیین کننده  یا پیامدهای طلاق  ویژگی های قبل از طلاق هر دو شریک را در نظر گرفته اند. با این حال ، ما از مطالعاتی که نتایج بهداشتی دو همسر در یک زوج را در طول و بعد از طلاق مقایسه می کند ، آگاه نیستیم. ما فرض می کنیم که تمرکز روی فرد به دلیل کمبود منابع داده وجود دارد که هر دو شریک را بعد از طلاق دنبال می کنند..

همگرایی

اگرچه شرکاء ممکن است تجربیات متفاوتی از روند طلاق را تجربه کنند ، اما تعداد قابل توجهی از استرس زا را به اشتراک می گذارند. به خصوص در حدود اوج روند طلاق ، ممکن است انتظار داشته باشیم شرکاء در معرض عوامل استرس زا مشابهی مانند دعوا و درگیری بین شرکا قرار بگیرند. نمونه های دیگر تنش های ناشی از مسائل وفاداری و از دست دادن تماس با توجه به دوستان متقابل و اعضای خانواده . موضوعات مربوط به مراقبت از کودکان و سؤالاتی درباره تنظیمات مسکن و تقسیم دارایی های مشترک است.مشاوره طلاق تلفنی در قم تعداد استرس زا های مشترک کمتر خواهد بود و بیشتر از اوج روند طلاق دور می شویم. هر دو شریک اقتصادی در مقیاس و همراهی دچار ضرر می شوند (به استثنای زمانی که یکی از شرکا بلافاصله با یک شریک جدید حرکت می کند).

مشاوره طلاق تلفنی شبانه روزی

اگر تأثیرات طلاق عمدتاً توسط خصوصیات در سطح زوجها انجام شود ، انتظار داریم که هر دو شریک به طرق نسبتاً مشابهی تحت تأثیر قرار بگیرند. در زوج هایی که دارای بسیاری از عوامل استرس زا و تشدید روند طلاق هستند ، هر دو شریک تحت تأثیر منفی قرار می گیرند .در حالی که در زوج هایی که فرایند استرس کمتری دارند ، هیچ یک از شرکا تحت تأثیر قرار نمی گیرند و یا هر دو فقط اثرات جزئی را تجربه می کنند. در مجموع ، اگر طلاق تقریباً به طور مشابه هر دو شریک را تحت تأثیر قرار دهد ، ما انتظار داریم الگوی همگرایی ، به ویژه در کوتاه مدت.

مشاوره طلاق تلفنی در قم به طور مداوم زوج های متاهل محیط های مشترک را تجربه می کنند و انتظار می رود که همگرایی بین همسران متاهل انتظار داشته باشیم. شواهد و مدارک کاملی برای همگرایی در ازدواج برای چندین وضعیت سلامت روان و به ویژه علائم افسردگی وجود دارد. برای شاخص های سلامت عمومی ، شواهد کمی برای همگرایی وجود دارد .اما مطالعات بالینی مقطعی از زوج هایی که یک شریک زندگی بیمار است ، اعلام کرده اند که از افسردگی عمده  و علائم افسردگی  خبر داده اند ،

اگرچه همه مطالعات این الگوی را پیدا نکرده اند. همچنين نمونه‌هاي مبتني بر جمعيت ، همسراني همسران را در مورد افسردگي عمده و داروهاي مرتبط گزارش كرده اند. تجربیات به اشتراک گذاشته منجر به نتایج مشابهی می شوند ، اما همچنین می تواند تغییر بهداشتی در یک شریک زندگی را به تغییر در شریک زندگی منجر کند. جداسازی این دو مکانیسم دشوار است و هر دو ممکن است به طور همزمان کار کنند. اگر تأثیر طلاق بویژه قوی باشد ، همگرایی در طلاق زوجین باید حداقل در طلاق زوجین به اندازه زوجین متاهل باشد.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه