خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره خانواده در نوشهر تلفنی

مرکز مشاوره خانواده مشهد

مشاوره خانواده در نوشهر تلفنی مشاوره خانواده نوعی مشاوره روانشناختی (روان درمانی) است که می تواند به اعضای خانواده در بهبود ارتباط و رفع تعارض کمک کند.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

مشاوره خانواده معمولاً توسط روانشناس ، مددكار بالینی یا درمانگر مجاز انجام می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند و ممکن است توسط انجمن ایرانی ازدواج و مشاوره خانواده اعتبار لازم را کسب کنند.

مشاوره خانواده اغلب کوتاه مدت است. این ممکن است شامل تمام اعضای خانواده و یا فقط افراد توانا یا مایل به مشارکت باشد. برنامه درمانی خاص شما به وضعیت خانواده شما بستگی دارد.

جلسات مشاوره خانواده می تواند مهارت هایی را برای تعمیق ارتباطات خانوادگی و گذراندن اوقات استرس زا به شما یاد دهد ، حتی بعد از اینکه به جلسات درمانی رفتید.

مشاوره خانواده می تواند به شما در بهبود روابط آشفته با شریک زندگی ، فرزندان یا سایر اعضای خانواده کمک کند. شما ممکن است مسائل خاص مانند مشکلات زناشویی یا مالی ، درگیری بین والدین و فرزندان یا تأثیر سوء مصرف مواد یا یک بیماری روانی را بر کل خانواده مدنظر داشته باشید.

مشاوره خانواده در نوشهر

خانواده شما ممکن است مشاوره خانواده را به همراه سایر انواع درمان های روانی دنبال کند ، به خصوص اگر یکی از شما دارای یک بیماری روانی یا اعتیاد باشد که به درمان اضافی یا درمان توان بخشی نیز نیاز دارد. مثلا:

مشاوره خانواده در صورت برخورداری از بستگی به بیماری روانی جدی مانند اسکیزوفرنی ، می تواند اعضای خانواده را کنار بیاورد.

اما فردی که اسکیزوفرنی دارد باید با برنامه درمانی شخصی خود که ممکن است شامل داروها ، درمان یک به یک یا سایر موارد درمانی باشد ، ادامه یابد.

در مورد اعتیاد ، خانواده می تواند در مشاوره خانواده شرکت کند در حالی که شخصی که اعتیاد دارد در معالجه مسکونی شرکت می کند. گاهی اوقات خانواده ممکن است در مشاوره خانواده شرکت کند حتی اگر فرد معتاد به دنبال درمان خود نباشد.

مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی می تواند در هر موقعیت خانوادگی که باعث استرس ، اندوه ، عصبانیت یا درگیری می شود مفید باشد. این می تواند به شما و اعضای خانواده کمک کند تا یکدیگر را بهتر درک کنند و مهارت های کنار آمدن را یاد بگیرند تا شما را به هم نزدیک تر کند.

مرکز مشاوره خانواده در نوشهر

آنچه انتظار دارید

مشاوره خانواده معمولاً چندین عضو خانواده را برای جلسات درمانی جمع می کند. با این حال ، ممکن است یک عضو خانواده به طور جداگانه یک مشاوره خانواده را ببیند.

جلسات به طور معمول حدود 50 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. مشاوره خانواده اغلب بلند مدت است – به طور کلی حدود 6 جلسه.

مشاوره خانواده در نوشهر تلفنی با این وجود ، هر چند وقت یک بار ملاقات و تعداد جلسات مورد نیاز شما بستگی به وضعیت خاص خانواده شما و توصیه درمانی دارد.

در طول مشاوره خانواده ، می توانید:

توانایی خانواده خود را در حل مشکلات و بیان افکار و احساسات به روشی مولد بررسی کنید

نقش های خانوادگی ، قوانین و الگوهای رفتاری را کشف کنید تا موضوعاتی را که منجر به درگیری می شوند – و روش های کار از طریق این موضوعات – شناسایی کنید

نقاط قوت خانواده خود ، مانند مراقبت از یکدیگر و نقاط ضعف ، مانند دشواری در زندگی در کنار یکدیگر ، را مشخص کنید.

مرکز مشاوره خانواده

مثال: افسردگی

مشاوره خانواده در نوشهر تلفنی بگویید پسر بزرگتر شما افسردگی دارد. خانواده شما افسردگی او را درک نمی کنند و یا بهترین راه ارائه پشتیبانی چیست.

اگرچه نگران بهزیستی فرزندتان هستید ، مکالمات با فرزندتان یا اعضای دیگر خانواده در بحث و گفتگوها فاش می شوند و احساس ناامیدی و عصبانی می کنید.

ارتباطات کم می شود ، تصمیمات بی نتیجه می مانند ، اعضای خانواده از یکدیگر دوری می کنند و شکاف گسترده تر می شود.

در چنین شرایطی ، مشاوره خانواده می تواند به شما کمک کند:

چالش های خاص خود و نحوه برخورد خانواده خود با آنها را مشخص کنید

روش های جدیدی را برای تعامل و غلبه بر الگوهای ناسالم مربوط به یکدیگر بیاموزید

اهداف فردی و خانوادگی را تعیین کرده و در راه های دستیابی به آنها کار کنید

مشاوره خانواده به طور خودکار تعارضات خانوادگی را برطرف نمی کند و باعث می شود یک وضعیت ناخوشایند از بین برود.

اما می تواند به شما و اعضای خانواده تان کمک کند که یکدیگر را بهتر درک کنند ، و می تواند مهارت هایی را برای مقابله با شرایط چالش برانگیز به روشی مؤثرتر فراهم کند.

این همچنین ممکن است خانواده را در دستیابی به حس مشترک بودن کمک کند.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909