خدمات ما،افتخار ماست

مشاوره اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره اعتیاد تلفنی رایگان

اعتیاد یک بیماری مزمن است ، که شامل چرخه های عود و بهبودی است. برای شکستن چرخه اغلب به کمک حرفه ای نیاز است.

اعتیاد یا سوء مصرف مواد علائم بارز یک اختلال در استفاده از مواد حتی پس از تجربه عواقب منفی ، استفاده مداوم است.

اعتیاد چیست و علائم چیست؟

تصورات غلط زیادی درباره اعتیاد وجود دارد ، و این امر به یک شرایط کاملاً نادرست تبدیل شده است. بسیاری معتقدند که اعتیاد نشانه ضعف اخلاقی است و متوقف کردن رفتار اعتیاد آور صرفاً یک امر اراده است.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

مطالعات علمی ثابت کرده است که چنین نیست و ثابت کرده است که تغییرات ساختاری خاصی در مغز ، بهبودی از اعتیاد را بسیار چالش برانگیزتر می کند.

مشاوره اعتیاد تلفنی رایگان شبانه روزی

تصور غلط دیگر این است که همه افرادی که مرتباً از مواد مخدر یا الکل استفاده می کنند ، معتاد هستند و “معتاد بودن” ، وابستگی جسمی به یک ماده را توصیف می کند. در واقعیت ، اعتیاد چندان ساده نیست. برخی از افرادی که مرتباً از مواد مخدر و الکل استفاده می کنند معتاد نیستند و برخی دیگر که معتاد هستند ممکن است از نظر جسمی به این ماده وابسته نباشند.

بنابراین … اعتیاد چیست؟

اعتیاد یک اصطلاح غیر پزشکی است که به طیف گسترده ای از اختلالات روانی به نام اختلالات استفاده از مواد اشاره دارد. انواع مختلفی از اختلالات استفاده از مواد ، از جمله اختلال در مصرف الکل ، اختلال در استفاده از مواد محرک و اختلال در استفاده از شاهدانه ، فقط برای نامگذاری چند مورد وجود دارد. صرف نظر از نوع اختلال در استفاده از مواد ، متخصصان بهداشت و درمان روانی برای تشخیص این علائم از علائم و نشانه های یکسانی استفاده می کنند.

علائم اختلالات در استفاده از مواد شامل استفاده مکرر ، استفاده طولانی مدت ، هوس استفاده و عدم توانایی متوقف یا کاهش آن است. علائم بارز یک اختلال در استفاده از مواد حتی پس از آنکه شخصی عواقب منفی را به دلیل استفاده از آنها تجربه کرده باشد ، ادامه می یابد.

مرکز مشاوره اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره روانشناسی تلفنی این عواقب ممکن است شامل تعارض در روابط مهم ، عدم توانایی در تحقق انتظارات در یک کار ، گرفتن یا تجربه فشار اقتصادی در نتیجه استفاده از مواد مخدر یا الکل باشد.

ادامه استفاده حتی پس از برخی از این عواقب نشان می دهد که شخص احتمالاً به ماده ای که از آن استفاده می کند ، نوعی وابستگی (همچنین به آن اعتیاد نیز گفته می شود) تشکیل داده است. برخی از افراد هستند که به طور مکرر یا زیاد از مواد مخدر یا الکل استفاده می کنند اما معیارهایی را برای تشخیص بیماری اختلال در مصرف مواد برآورده نمی کنند.

اگر در اثر استفاده از مواد مخدر یا الكل ، تأثیرات ، عواقب یا اختلالات منفی را تجربه نكرده باشد ، به بیماری اختلال در مصرف مواد مبتلا نمی شود ، اگرچه احتمالاً در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری قرار دارند.

شخصی که با اعتیاد مقابله می کند ، ممکن است به طرز عظیمی برود تا مواد مخدر یا الکل خود را از دیگران پنهان کند ، و تشخیص آن را دشوار می کند. افرادی که گمان می کنند یک فرد محبوب با اعتیاد دست و پنجه نرم می کند ، ممکن است متوجه تغییر در رفتار شخص شوند.

آنها ممکن است متوجه شوند که فرد برای راه های خارج از شخصیت برای آنها عمل می کند ، مانند اعتماد به نفس کمتری و پیروی نکردن از مواردی که توافق کرده است انجام دهد. سایر علائم هشدار دهنده ممکن است شامل مشکلات مالی غیر قابل توضیح ، بیکاری یا از بین رفتن رابطه باشد.

مشاوره اعتیاد تلفنی

بعضی اوقات ممکن است فردی که با اعتیاد مقابله می کند ، عمداً از تماس با عزیزان خود خارج شود و خواهان طولانی شدن مدت زمان نیست. افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند ممکن است تغییراتی در روحیه یا تفکر آنها ایجاد کنند. آنها ممکن است تحریک پذیر تر ، کمتر درگیر شوند ، درشت تر به نظر برسند ، یا مواردی را بگویند که دور از ذهن است یا معنا ندارد.

یک روانشناس پیدا کنید –

تصویر لیست پیش فرض

یک درمانگر هنری پیدا کنید –

یک مربی زندگی پیدا کنید –

یک روانکاوی دارای مجوز پیدا کنید –

یک مشاور / درمانگر پیدا کنید –

اعتیاد از کجا ناشی می شود؟ اعتیاد به مرور زمان شکل می گیرد ، زیرا فرد به استفاده از یک ماده ادامه می دهد و بیشتر به آن وابسته است.

مشاوره اعتیاد انلاین رایگان

برخی از داروها مانند نیکوتین و هروئین از خواص اعتیاد بیشتری برخوردار هستند و افرادی که از این داروها استفاده می کنند ممکن است زودتر از افرادی که سوء مصرف مواد مخدر با کیفیت های اعتیاد کمتری مانند الکل یا ماری جوانا دارند بیشتر در معرض خطر وابستگی قرار بگیرند.

به این روش ، تصمیم فرد برای استفاده و ادامه استفاده قطعاً خطر ابتلا به اعتیاد را افزایش می دهد ، اما عوامل غیر ارادی دیگری نیز در این روند دخیل هستند .انواع مختلفی از درمان های مختلف ، از جمله درمان های ارائه شده در تنظیمات سرپایی ، تنظیمات بستری و درمان هایی که ممکن است شامل درمان های فردی ، خانوادگی و / یا گروهی باشد ، وجود دارد.

گفتگو با شخصی که درباره خدمات موجود در انجمن شما آگاه تر است اولین قدم توصیه شده است. غالباً ، این اولین نقطه تماس ، یک متخصص بهداشت و درمان مانند روانپزشک ، روانپزشک ، مددکار اجتماعی یا درمانگر خواهد بود. در موارد دیگر ، فرد ممکن است با شرکت بیمه خود تماس بگیرد تا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه تحت پوشش برنامه های بیمه خود قرار می گیرد ، دریافت ک

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open
open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909