خدمات ما،افتخار ماست

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل در بعضی از مواقع ، هر والدین باید با رفتارهای بی احترامی از فرزند خود مقابله کنند.

این که چه چیزی به اندازه نادیده گرفتن درخواستهای شما باشد یا به عنوان یک سری لعن و توهین ناراحت کننده باشد ، کودک شما گاهی اوقات خود را به روشهای غیرمولد ابراز خواهد کرد.

تلفن های مشاوره کودک هنگامی که این اتفاق می افتد ، قبل از هر چیز باید درک کنید که تنها نیستید و رفتار فرزندتان مقصر نیست. علاوه بر این ، بدانید که با رویکرد صحیح ، رفتار بی احترامی معمولاً قابل اصلاح است.

به همین ترتیب ، آنها به عنوان ابزاری برای تأیید کنترل بر وضعیت عمل می کنند. به عنوان مثال اگر فرزند شما نمی خواهد کارهای خانه خود را انجام دهد ، ممکن است سعی کند شما را به یک استدلال طولانی تر جلب کند.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

اگر او موفق شود ، او راه خود را خواهد گرفت (البته به طور موقت): شما هر دو چنان مشغول استدلال در مورد نگرش خود خواهید بود که تکالیف او بعداً نتیجه خواهد گرفت.

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل با این حال ، اگرچه شناخت و تسهیل نیاز فرزند شما به استقلال مهم است ، هرگز نباید رفتارهای بی ادبانه و بی ادبانه را تسریع یا تشویق کنید.

مرکز مشاوره کودک تلفنی

مشاوره تربیت کودک 24 ساعته نکته اصلی مدیریت کودک بی احترامی نهفته در این است که به او اجازه دهید یک اقدام سالم از استقلال و در عین حال مهار روش های نامناسب ابراز وجود داشته باشد. پنج نکته زیر به شما کمک می کند تا چنین تعادل را برقرار کنید:

1. رفتار فرزندتان را شخصاً انجام ندهید.

هرچه کلمات و اعمال فرزندتان را درونی تر کنید ، احتمالاً بیش از حد واکنش نشان می دهید. این هر دو وضعیت را تشدید می کند و فرزند شما را ترغیب می کند تا بی احترامی رفتار کند. از این گذشته ، با نشان دادن فرزندتان که می تواند از شما بیرون بیاید ، به او ثابت می کنید که تکنیک های او مؤثر است.

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل درعوض ، اکثر متخصصان توصیه می کنند که “چیزهای کوچک” (مانند آه و غلتک چشم به دنبال اطاعت) به طور کامل بکشید.

علاوه بر این ، شما باید به طور عینی تحلیل کنید که کدام یک از رفتارهای بی احترامی فرزند شما واقعاً مختل کننده است. بر اصلاح این رفتارها از طریق استفاده از نظم و انضباط آرام ، متمرکز شوید.

مرکز مشاوره کودک تلفنی رایگان

2. از رفتار احترام آمیز برای فرزند خود الگو بگیرید.

بچه ها از کجا این ایده را می گیرند که عمل کردن با بی احترامی باعث حل مشکلات می شود؟ معمولاً با مشاهده کسی که احترام می گذارد با استفاده از روش های مشابه برای مقابله با ناراحتی و ناراحتی خود اقدام می کند.

 بنابراین یکی از بهترین راه هایی که می توانید رفتارهای بی احترامی را مهار کنید ، نشان دادن راهکارهای مدیریت سالم عصبانیت است. از صحبت کردن در مورد دیگران در پشت خود بپرهیزید و در مقابل فرزندان خود مودب و مودب باشید ، حتی اگر با یک فرد مشکل برخورد دارید.

3. به فرزندتان اجازه ندهید که بی احترامی کند.

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل اگرچه هیچ والدینی قصد ندارد فرزند خود را به بی احترامی تشویق کند ، بعضی ها ناخواسته این رفتار را محکوم می کنند – تا اینکه این در جهت آنها نباشد.

به عنوان مثال ، از وضعیت زیر بیاندیشید: به فرزند شما توسط یکی از معلمان او واقعاً کارهای سنگین و جدی انجام می شود. به طور طبیعی ، شما با گرفتاری های او همدردی می کنید.

 بنابراین ، هنگامی که او شروع به شکایت در مورد اینکه معلمش چقدر ناعادلانه است ، اسم او را صدا می کند و در غیر این صورت او را عصبانی می کند ، با او موافقت می کنید (حداقل تا حدودی).

 

مرکز مشاوره کودک حضوری

فکر می کنید فرزندتان اگر این کار را انجام دهد ، چه پیامی دریافت می کند؟ او درک خواهد کرد که پذیرفتن بی احترامی با کسی که با او موافقت نکنید ، قابل قبول و حتی مفید است.

یک راه بهتر برای کنار آمدن با این نوع موقعیت ها این است که ، به عنوان اولین قدم ، با فرزند خود همدلی کنید. احساسات خود را مثلاً اعتبار کنید با گفتن ، “من می فهمم که شما الان احساس خستگی و ناامیدی می کنید.

خوب است. ” وقتی این کار را کردید ، به او یادآوری کنید که در حالی که احساسات او قابل قبول است ، بی ادبی بودن نیست.

مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل در مورد روشهای احترام آمیز شما و فرزندتان ممکن است اوضاع را کنترل کنید ، مانند رفتن و گفتگو مودبانه با معلم در مورد سیاست های تکالیف او.

4- فرزند خود را به خاطر نکاتی که انجام می دهد یادآوری کنید.

بسیاری از والدینی که با یک کودک مخصوصاً معیوب سر و کار دارند ، سعی می کنند با سخت تر شدن شرایط ، وضعیت را اصلاح کنند.

 با انجام این کار ، آنها فراموش می کنند که بازخورد مثبت برای هدایت و تصحیح رفتار چقدر مهم است: فرزند شما باید بداند که چه کاری را درست انجام می دهد یا هیچ هدف رفتاری مثبتی برای رسیدن به هدف نخواهد داشت.

علاوه بر این ، انتقاد مداوم باعث می شود فرزند شما نسبت به شما بیزار شود.

مرکز مشاوره کودک آنلاین

هنگامی که فرزند شما تلاش می کند تا از شما اطاعت کند ، با ستایش به او پاداش دهید. به همین ترتیب ، شما باید به طرز فعالانه به دنبال کارهای خوبی باشید که فرزند شما انجام می دهد.

 مرکز مشاوره کودک تلفنی بابل اگر فرزند شما هنگام برخورد با یک خواهر و برادر با روحیه از بین نرفت ، مثلاً به او بگویید که متوجه عمل خویشتن داری شده اید و به او افتخار می کنید.

5. سعی نکنید فرزندتان را وادار کنید که به شما احترام بگذارد.

به همان اندازه وسوسه انگیز است که با گفتن “من پدر و مادر هستم ، بنابراین شما باید به من احترام بگذارید!” تقاضای احترام از فرزند شما احتمالاً باعث آتش سوزی خواهد شد. چرا؟ احترام گذاشتن کسی به شما غیرممکن است ، بنابراین شما می توانید وقتی که این اولتیماتوم ها را انجام می دهید ، خود را برای شکست روبرو کنید

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه