خدمات ما،افتخار ماست

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج پیشرفت های فوق العاده ای در معالجه بیماری روانی حاصل شده است. در نتیجه ، اکنون بسیاری از اختلالات سلامت روان می توانند تقریباً با موفقیت مانند اختلالات جسمی درمان شوند.

بیشتر روشهای درمانی برای اختلالات سلامت روان را نیز می توان دسته بندی کرد

جسمی

روان درمانی

درمان های جسمی شامل داروها ، درمان با تشنج و سایر روش های درمانی که باعث تحریک مغز می شوند (مانند تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال و تحریک عصب واگ).

درمانهای روان درمانی شامل روان درمانی (فردی ، گروهی یا خانوادگی و زناشویی) ، تکنیک های رفتار درمانی (مانند آموزش آرامش یا قرار گرفتن در معرض درمان) و هیپنوتیزم می باشد.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

اکثر مطالعات نشان می دهد که برای اختلالات عمده سلامت روان ، یک روش درمانی شامل دارو و روان درمانی نیز مؤثرتر از هر روش درمانی است که به تنهایی استفاده می شود.

روانپزشکان تنها پزشکان مراقبت از سلامت روان نیستند که برای معالجه بیماری روانی آموزش دیده اند.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی

مرکز مشاوره اختلال دو قطبی رایگان برخی دیگر شامل روانشناسان بالینی ، پرستاران عمل پیشرفته و مددکاران اجتماعی هستند. با این حال ، روانپزشکان (و پزشکان پرستار روانپزشکی) مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج تنها پزشکان مراقبت از سلامت روان هستند که مجاز به تجویز دارو هستند.

 سایر پزشکان مراقبت های بهداشت روان در درجه اول روان درمانی را انجام می دهند. بسیاری از پزشکان مراقبت های اولیه و سایر پزشکان نیز داروهایی را برای درمان اختلالات سلامت روان تجویز می کنند.

تعدادی از داروهای روانگردان بسیار مؤثر و مورد استفاده روانپزشکان و سایر پزشکان پزشکی هستند. این داروها اغلب با توجه به اختلالی که در درجه اول برای آنها تجویز می شوند دسته بندی می شوند.

 به عنوان مثال ، از داروهای ضد افسردگی برای درمان افسردگی استفاده می شود.

پرکاربردترین کلاس داروهای ضد افسردگی است

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای به دلیل عوارض جانبی به ندرت دیگر برای درمان افسردگی استفاده می شوند.

 با این وجود ، در صورت داشتن اختلال ایجاد درد مزمن که در فعالیت ها و کارها دخالت می کند ، ممکن است از این داروها نیز استفاده شود. داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای می توانند به تسکین انواع خاصی از درد کمک کنند.

مرکز مشاوره روانشناسی حضوری

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج مهارکننده های ممکن است مؤثر باشند اما بندرت مورد استفاده قرار می گیرند ، مگر در مواردی که داروهای ضد افسردگی دیگر کار نکرده اند.

داروهای مسکن قدیمی تر در درمان اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی و برخی از مشکلات رفتاری مفید هستند. داروهای ضد روانپری جدیدتر (معمولاً آنتی سایکوتیک های آتیپیک یا نسل 2 نامیده می شوند) اکنون به عنوان درمان اولیه استفاده می شوند..

از تثبیت کننده های حالت برای درمان اختلال دوقطبی استفاده می شود. همچنین ، می توان از چندین داروی ضد روان پریشی برای درمان اختلال دو قطبی استفاده کرد.

درمان با تشنج

برای درمان با تشنج الکترود ، الکترودها روی سر قرار می گیرند و در حالی که فرد تحت بیهوشی قرار دارد ، یک سری شوک الکتریکی به مغز تحویل داده می شود تا یک تشنج مختصر ایجاد کند.

 ثابت شده است که این روش درمانی مؤثرترین درمان برای افسردگی شدید است. بسیاری از افراد تحت درمان با تشنج درمانی ، از دست دادن حافظه موقتی را تجربه می کنند.

مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین

با این حال ، برخلاف تصور آن در رسانه ها ، روش درمانی با تداخل ایمنی بی خطر است و بندرت باعث عوارض دیگری می شود. استفاده مدرن از بی حسی و شل کننده های عضلانی ،مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج خطرات زیادی را کاهش داده است.

سایر روشهای تحریک مغز

سایر روشهای درمانی که باعث تحریک مغز می شوند مانند تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال مغز و تحریک عصب واگ تحت مطالعه قرار گرفته اند و ممکن است برای افرادی که افسردگی ندارند و به داروها یا روان درمانی پاسخ نمی دهند مفید باشد.

 این روشهای درمانی شامل فعال یا تحریک مستقیم مغز با آهنربا یا ایمپلنت هایی هستند که عصب واگ را تحریک می کنند.

 تصور می شود سلول های تحریک شده پیام رسان های شیمیایی (انتقال دهنده های عصبی) را آزاد می کنند ، که به تنظیم خلق و خو کمک می کند و بنابراین ممکن است علائم افسردگی را تسکین دهد.

روان درمانی

در سالهای اخیر پیشرفت های چشمگیری در زمینه روان درمانی حاصل شده است که بعضاً به آن گفتگو درمانی گفته می شود.

مرکز مشاوره روانشناسی رایگان

 با ایجاد فضای همدلی و پذیرش ، درمانگر اغلب قادر به کمک به فرد می باشد تا منشأ مشکلات را شناسایی کند و گزینه های دیگری برای مقابله با آنها در نظر بگیرد.

آگاهی و بینش عاطفی که فرد از طریق روان درمانی بدست می آورد ، اغلب منجر به تغییر در نگرش و رفتار می شود که به شخص اجازه می دهد زندگی کاملتر و رضایت بخش تری داشته باشد.

روان درمانی در طیف گسترده ای از شرایط مناسب و مؤثر است. حتی افرادی که اختلال سلامت روانی ندارند ممکن است روان درمانی را در کنار آمدن با مشکلاتی از جمله مشکلات اشتغال ،مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج گرسنگی یا بیماری مزمن در خانواده بیابند.

روان درمانی گروهی ، زوج درمانی و خانواده درمانی نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر پزشکان بهداشت روان یکی از شش نوع روان درمانی را تمرین می کنند:

رفتار درمانی

درمان شناختی

درمان بین فردی

روانکاوی

روان درمانی روانشناسی

روان درمانی حامی

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه