خدمات ما،افتخار ماست

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی تبریز

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی تبریز همه ما مواقعی داریم که اعتماد به نفس نداریم و احساس خوبی نسبت به خودمان نداریم.

اما وقتی اعتماد به نفس پایین به یک مسئله طولانی مدت تبدیل شود ، می تواند تأثیر مضر بر سلامت روان و زندگی روزمره ما بگذارد.

عزت نفس چیست؟

مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان عزت نفس عقیده ای است که ما از خودمان داریم.

وقتی اعتماد به نفس سالم داریم ، تمایل داریم در مورد خود و زندگی به طور کلی احساس مثبت کنیم. این باعث می شود که بتوانیم با فراز و نشیب های زندگی مقابله کنیم.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی کرج هنگامی که عزت نفس ما پایین است ، تمایل داریم خود را و زندگی خود را در یک نور منفی و بحرانی تر ببینیم. ما همچنین احساس کمتری داریم که بتوانیم چالش هایی را که زندگی بر سر ما می گذارد ، مقابله کنیم.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

چه عواملی باعث عزت نفس پایین می شود؟

عزت نفس پایین اغلب در کودکی شروع می شود. معلمان ، دوستان ، خواهران و برادران ، والدین و حتی رسانه ها برای ما پیام های مثبت و منفی ارسال می کنند.

به دلایلی ، این پیام که شما به اندازه کافی خوب نیستید ، همان پیامی است که در کنار شما می ماند.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی

شاید شما تحقق بخشیدن به انتظارات دیگران از شما یا انتظارات خودتان را دشوار کرده باشید.

مرکز مشاوره فردی تلفنی رایگان استرس و وقایع دشوار زندگی ، مانند بیماری جدی یا سرقت ، می تواند تأثیر منفی بر عزت نفس بگذارد.

شخصیت همچنین می تواند نقش ایفا کند. بعضی از افراد فقط مستعد تفکر منفی هستند ، در حالی که برخی دیگر استانداردهای غیرقابل باور بالایی را برای خود تعیین می کنند.

عزت نفس پایین چگونه روی ما تأثیر می گذارد؟

اگر اعتماد به نفس و اعتماد به نفس پایینی دارید ، ممکن است خود را از موقعیتهای اجتماعی پنهان کنید ، از تلاش برای چیزهای جدید دست بردارید و از مواردی که به نظر شما چالش برانگیز است بپرهیزید.

در کوتاه مدت ، پرهیز از موقعیت های چالش برانگیز و دشوار ممکن است باعث شود احساس امنیت کنید.

در طولانی مدت ، این می تواند مشکل ایجاد کند زیرا شک و تردیدهای اساسی شما را تقویت می کند. این قانون ناعادلانه را به شما می آموزد که تنها راه مقابله ، اجتناب از کارهاست.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی تبریز زندگی با اعتماد به نفس پایین می تواند به سلامت روان شما آسیب برساند و منجر به مشکلاتی مانند افسردگی و اضطراب شود.

شما همچنین ممکن است عادت های کمکی مانند استعمال سیگار و نوشیدن زیاد به عنوان یک روش مقابله ایجاد کنید.

چگونه عزت نفس سالم داشته باشیم

برای تقویت اعتماد به نفس خود ، باید باورهای منفی خود را در مورد خود شناسایی کنید ، سپس آنها را به چالش بکشید.

مرکز مشاوره روانشناسی حضوری

ممکن است به خود بگویید که شما “خیلی احمق هستید” برای درخواست شغل جدید ، به عنوان مثال ، یا اینکه “هیچ کس اهمیتی نمی دهد” برای شما.

شروع به یادداشت کردن این افکار منفی کنید و آنها را بر روی یک کاغذ یا در دفتر خاطرات بنویسید. وقتی برای اولین بار شروع به تفکر این افکار کردید ، از خود بپرسید.

بعد ، شروع به نوشتن برخی از شواهد کنید که این باورهای منفی را به چالش می کشد ، از جمله ، “من واقعاً خوبم در جدول کلمات متقاطع رمزنگاری” یا “خواهرم هر هفته خواستار گپ زدن” است.

موارد مثبت دیگری را در مورد خودتان بنویسید ، مانند “من فکر می کنم” یا “من آشپز خوبی هستم” یا “من کسی هستم که دیگران به آن اعتماد دارند”.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی تبریز همچنین چیزهای خوبی را بنویسید که دیگران در مورد شما می گویند.

به دنبال حداقل 5 نکته مثبت در لیست خود باشید و مرتباً به آن بیفزایید. سپس لیست خود را در جایی قرار دهید که بتوانید آن را ببینید. به این ترتیب ، می توانید به خود یادآوری کنید که حالتان خوب است.

ممکن است اکنون به دلیل اتفاقاتی که در بزرگسالی رخ داده ایم اعتماد به نفس کم داشته باشید ، اما ما می توانیم در هر سنی رشد و توسعه روشهای جدیدی داشته باشیم.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان

آنچه را که در آن خوب هستید تشخیص دهید

همه ما در مورد چیزی خوب هستیم ، خواه آشپزی باشد ، آواز بخواند ، هم معمایی کند و هم دوست باشد. ما همچنین تمایل داریم از انجام کارهایی که در آنها خوب هستیم لذت ببریم ، که می تواند به تقویت روحیه شما کمک کند.

روابط مثبت ایجاد کنید

اگر فهمیدید که برخی افراد تمایل به پایین آوردن شما دارند ، سعی کنید زمان کمتری را با آنها بگذرانید ، یا به آنها بگویید که در مورد سخنان یا اعمال آنها چه احساسی دارید.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی تبریز سعی کنید با افرادی که مثبت هستند و از شما قدردانی می کنند ، روابط برقرار کنید.

با خودت مهربان باش

مهربانی بودن با خود به معنای مهربانی با خود در مواقعی است که احساس می کنی خودبینی می کنی.

آنچه را که می خواهید در یک موقعیت مشابه به یک دوست بگویید ، فکر کنید. ما غالباً به دیگران توصیه های بهتری نسبت به خودمان می دهیم.

مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین

یاد بگیرید که ادعا کنید

قاطع بودن در مورد احترام به عقاید و نیازهای دیگران است و انتظار همین را از آنها می بینید.

یک ترفند این است که به افراد دیگری که با اطمینان عمل می کنند نگاهی بیندازیم و آنچه انجام می دهند را کپی کنیم.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی تبریز این در مورد وانمود کردن کسی نیستید که نیستید. این انتخاب نکات و نکاتی از طرف افرادی است که شما آنها را تحسین می کنید و به واقعیتی که اجازه می دهید اجازه دهید.

شروع به گفتن “نه”

افراد دارای عزت نفس پایین اغلب احساس می کنند که باید به دیگران بگویند بله ، حتی وقتی واقعاً نمی خواهند. خطر این است که شما بار سنگین ، خشمگین ، عصبانی و افسرده شوید

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه