خدمات ما،افتخار ماست

مرکز درمان اختلالات کودک تهران

مرکز درمان اختلالات کودک تهران

مرکز درمان اختلالات کودک تهران میزان خواب کودک به همان اندازه که رشد می کند نیاز به تغییر دارد ، همچنین نوع رفتاری که می تواند باعث اختلالات خواب شود.

مشکلات خواب در مراحل مختلف رشد در دوران کودکی ممکن است رخ دهد. آنها همچنین در کودکانی که دارای اختلالات روانپزشکی هستند.

 از جمله اختلال بیش فعالی کمبود توجه ، اختلال طیف اوتیسم ، اضطراب در دوران کودکی و اختلالات خلقی در کودکان بسیار رایج است.

پزشکان ما یک برنامه شخصی برای کمک به شما و فرزندتان در اصلاح رفتارهای خاص مانند امتناع از خواب یا مشکل در خوابیدن تهیه می کنند.

برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید

43 52 907 909

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

همچنین اگر فرزند شما تحت عنوان یک اختلال روانپزشکی تحت معالجه قرار گرفته است ، با پزشکان متخصص اطفال ، روانپزشکان و سایر پزشکان مشورت کنند ، تا اطمینان حاصل شود که درمان و داروهای کودک باعث اختلال در خواب نمی شود.

مرکز درمان اختلالات کودک

مشاوره تربیت کودک 24 ساعته  بسیاری از والدین و فرزندان دریافتند که تغییر رفتارهای خواب بسیار دشوار است. پزشکان ما با اجرای راهکارهای رفتاری که می تواند به کودک شما کمک کند استراحت شبی بهتری داشته باشد ، از شما و خانواده تان حمایت عاطفی می کنند.

تکنیک های خود آرامش بخش برای نوزادان

در حدود شش ماهگی ، بیشتر نوزادان از نشانه های نور و تاریک آگاه تر می شوند و می توانند حدود شش ساعت بدون بیدار شدن در شب بخوابند.

اگرچه طبیعی است که نوزادان در طول شب از خواب بیدار شوند ، اما برخی از آنها بدون کمک به بازگشت به خواب مشکل دارند.

متخصصان خواب رفتاری ما می توانند تکنیک هایی را برای تشویق کودک خود به تسکین به شما یاد دهند. به عنوان مثال ، می توانید کودک خود را در حالی که خواب آلود است اما هنوز خواب نیست ، قرار دهید.

 پزشکان ما همچنین توصیه می کنند که گریه های کودک را برای مدت زمانی نادیده نگیرید ، بنابراین او می تواند بیاموزد که چگونه بدون درگیری شما دوباره بخوابد.

مرکز درمان اختلالات کودک رایگان

اگر این روش را ناراحت کننده بدانید ، می توانید یک رویکرد تدریجی تر را امتحان کنید. مرکز درمان اختلالات کودک تهران ممکن است بخواهید در یک تخت جداگانه در نزدیکی دراز بکشید و وانمود کنید که خواب است.

 گاهی اوقات این می تواند به کودک شما کمک کند تا بیاموزد که به تنهایی بخوابد.

درمان شناختی رفتاری و آرامش

میزان خواب مورد نیاز بتدریج در کل دوران کودکی کاهش می یابد ، اگرچه بیشتر کودکان تا 10 سالگی هنوز به 10 ساعت خواب نیاز دارند ، اما با رسیدن به نقاط عطف مهم رشد ، مشکلات جدید خواب ممکن است شروع شود.

به عنوان مثال ، برخی از کودکان نوپا و پیش دبستانی ها ممکن است هنگام شروع استقلال عاطفی ، از خوابیدن در زمان خواب معمول خودداری کنند.

علاوه بر این ، تخیل در حال رشد کودک خردسال می تواند منجر به ایجاد ترس در شب شود. در کودکان بزرگتر ، نیاز به خواب غالباً با افزایش تحریک مدرسه ، فعالیت های بعد از مدرسه ، فعالیت های اجتماعی و وسایل الکترونیکی رقابت می کند.

مشاوره درمان اختلالات کودک

متخصصین خواب ما در ابتدا به آموزش والدین می پردازند که چگونه عادت های بهداشتی خوب خواب را با در نظر گرفتن سن کودک و شرایط خواب او انجام دهند.

به عنوان مثال ، والدین فرزندان کوچکتر ممکن است بر ایجاد روال خواب تمرکز کنند ، در حالی که ممکن است والدین فرزندان در سن مدرسه ، در مورد چگونگی دیر رسیدن کودک در فعالیت های تحریک آمیز ،مرکز درمان اختلالات کودک تهران مانند تماشای تلویزیون یا استفاده از رایانه ، نیاز به تعیین کنند.

این قوانین و روالها با زمان خواب و زمان بیدار شدن کودک شما هماهنگ است.

بعلاوه ، درمانگران ما ممکن است از تکنیک های شناختی رفتاری درمانی برای کمک به فرزند شما در کنار آمدن با افکار غیر منطقی که می تواند در خواب دخالت کند ، استفاده کنند .

مانند ترس از هیولا در زیر تختخواب یا احساس ناامنی در خانه در شب. درمانگران ما همچنین می توانند به کودکان در مقابله با اضطراب در مورد خوابیدن یا عدم خواب کافی کمک کنند.

آنها به فرزند شما یاد می دهند که چگونه با کمک راهکارهای ریلکسیشن مانند آرامش پیشرونده عضلانی یا صحبت کردن در مورد ترس در طول روز با پزشک ، افکار منفی در مورد خواب را تغییر دهد .

درمان اختلالات کودک 24 ساعته

که می تواند باعث شود ترسناک تر به نظر برسد. شما می توانید با تعیین اهداف برای فرزند خود و تقویت پیشرفت او در رسیدن به این موارد شرکت کنید.

درمان شناختی رفتاری همیشه در ترکیب با استراتژی های بهداشتی و درمانی خوب خواب ، روال مناسب روزمره از خواب و یک برنامه خواب ثابت استفاده می شود.

بسته به سن کودک و شدت اضطراب او ، یک روانشناس ممکن است هفتگی با تعداد کمی جلسات برای تدریس ، تمرین و تقویت این تکنیک ها با کودک شما ملاقات کند.

کودکانی که اختلال اضطراب دارند ممکن است نیاز داشته باشند قبل از تمرکز بر ترس های شبانه به این بیماری بپردازند.

متخصصین درمانی ما همچنین می توانند نکاتی را در مورد چگونگی ایمن کردن خواب برای کودکانی که دارای رفتارهای مختل کننده در هنگام خواب هستند .

 نظیر خوابیدن یا سایر پارازومنیها ، مرکز درمان اختلالات کودک تهران ارائه دهند. به عنوان مثال قرار دادن کودک در قسمت پایین تختخواب سفری ، یا نصب هشدار درها راهکارهای ساده اما مؤثر است.

حفظ بهداشت خوب و چسباندن به برنامه منظم خواب نیز می تواند به کاهش دفعات پارازومنی کمک کند.

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

تماس از طریق تلفن همراه