خدمات ما،افتخار ماست

راه های موفقیت در زندگی

راه های موفقیت در زندگی

راه های موفقیت در زندگی

چگونه موفقیت را تعریف کنیم؟ تاکتیک های مختلف زیادی برای موفقیت در زندگی وجود دارد ، اما استراتژی عملی که برای شما بهتر است ممکن است به دیدگاه شما در مورد موفقیت بستگی داشته باشد.

ما اغلب به این فکر میکنیم که در محل کار خوب کار کنید یا حقوق بالایی کسب کنید. در حالی که دستاوردهای حرفه ای می تواند یک قطعه از معما باشد ، بسیاری از زمینه های مهم دیگر زندگی را کنار می گذارد. روابط خانوادگی ، روابط عاشقانه ، دانشگاهیان و دو و میدانی تنها معدود مناطقی هستند که ممکن است افراد برای موفقیت تلاش کنند.

تعریف فردی شما در مورد اینکه دقیقاً چه موفقیتی است ممکن است متفاوت باشد ، اما بسیاری ممکن است آن را به عنوان تحقق ، خوشحال ، ایمن ، سالم و دوست داشتنی تعریف کنند. این توانایی دستیابی به اهداف خود در زندگی است ، هرچه ممکن باشد این اهداف باشد.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای دستیابی به این موارد تقویت کنید؟ برخی از عادت های افراد موفق چیست؟

هیچ راه صحیحی برای موفقیت وجود ندارد. آنچه برای شما مفید است ممکن است برای شخص دیگری کار نکند. ممکن است ترکیب کاملی از ترکیبات وجود نداشته باشد که بتواند موفقیت را تضمین کند ، اما بعضی از مراحل اساسی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید که می تواند شانس موفقیت شما در زندگی ، عشق ، کار یا هر آنچه اتفاق می افتد برای شما مهم باشد بهبود بخشد.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مالیم در کنار شما هم وطنان عزیز است تا بسیاری از مشکلات کوچک و بزرگ که باعث بیحوصلگی ، افسردگی و بی انگیزه بودن شما می شود را حل کند تا زندگی شاد را به شما هدیه دهد.

شما عزیزان می توانید از طریق تلفن ثابت

با شماره تماس هوشمند مشاوره ای کشوری

9099075243

تماس حاصل فرمایید و راهکار های لازم را دریافت کنید

یک ذهنیت رشد ایجاد کنید

تحقیقات روانشناس کارول دوک نشان می دهد که دو ذهنیت اساسی وجود دارد که بر نحوه تفکر افراد درباره خود و توانایی هایشان تأثیر می گذارد: طرز فکر ثابت و طرز فکر رشد. 1

افرادی که دارای یک طرز فکر ثابت هستند ، معتقدند که مواردی مانند هوش ، ایستا و غیرقابل تغییر هستند. کسانی که دارای یک ذهنیت ثابت هستند ، معتقدند که موفقیت نتیجه کار سخت نیست ، بلکه این فقط نتیجه استعدادهای ذاتی است. از آنجا که آنها معتقدند که چنین استعدادهایی چیزی است که مردم یا با آن متولد می شوند یا بدون آن ، در مواجهه با یک چالش تمایل به تسلیم راحت تر دارند. آنها وقتی کارها به راحتی اتفاق نمی افتد ، زیرا آنها معتقدند که مهارت ذاتی لازم برای تعالی ندارند.

از طرف دیگر ، کسانی که طرز فکر رشد دارند ، احساس می کنند که می توانند با تلاش تغییر کنند ، رشد کنند و یاد بگیرند. افرادی که معتقدند قادر به رشد هستند ، بیشتر از همه به موفقیت دست می یابند. وقتی اوضاع سخت می شود ، آنها به دنبال راه هایی برای بهبود مهارت های خود و ادامه کار به سمت موفقیت هستند.

افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند معتقدند که کنترل زندگی خود را در دست دارند ، در حالی که افراد دارای ذهنیت ثابت معتقدند که همه چیز از کنترل آنها خارج است.

برای ایجاد یک ذهنیت رشد چه کاری می توانید انجام دهید؟

باور کنید که تلاشهای شما مهم است. به جای اینکه فکر کنند توانایی هایشان ثابت یا گیر است ، افرادی که طرز فکر رشد دارند معتقدند که تلاش و تلاش سخت می تواند به رشد معنی دار منجر شود.

مهارت جدید بیاموزید. آنها هنگام مواجهه با چالش ، به دنبال راه هایی برای توسعه دانش و مهارت هایی هستند که برای غلبه بر آنها و پیروزی لازم دارند.

شکستها را به عنوان تجارب یادگیری مشاهده کنید. افراد دارای ذهنیت رشد معتقد نیستند که شکست بازتاب تواناییهای آنها است. درعوض ، آنها آن را به عنوان یک منبع با ارزش تجربه می بینند که از طریق آن می توانند یاد بگیرند و بهبود پیدا کنند. آنها ممکن است فکر کنند ، “این کار نکرد ، بنابراین این بار من چیز دیگری را امتحان خواهم کرد.”

هوش هیجانی خود را بهبود بخشید

اعتقاد بر این است که هوش کلی از مدت ها قبل یکی از عوامل مؤثر در موفقیت در زمینه های مختلف زندگی است ، اما برخی از کارشناسان معتقدند که هوش هیجانی در واقع ممکن است حتی بیشتر اهمیت داشته باشد. 2  هوش هیجانی به توانایی درک ، استفاده و استدلال با احساسات اشاره دارد. افراد باهوش عاطفی قادر به درک نه تنها احساسات خود بلکه دیگران هستند.

برخی از روشهای بهبود هوش هیجانی شما عبارتند از:

توجه به احساسات خود را. تمرکز خود را بر روی شناسایی احساساتی که انجام می دهید و چه چیزی باعث ایجاد آن احساسات شود.

مدیریت احساسات خود را. به عقب برگردید و سعی کنید چیزهایی را با چشمی بی طرفانه مشاهده کنید. از شستشو یا سرکوب احساسات خودداری کنید ، اما به دنبال روشهای سالم و مناسب برای مقابله با آنچه احساس می کنید هستید.

گوش دادن به دیگران. این نه تنها شامل شنیدن حرفهای آنها بلکه توجه به سیگنالهای غیر کلامی و زبان بدن است.

سختی ذهنی را توسعه دهید

راه های موفقیت در زندگی : سرسختی ذهنی به تابآوری اشاره دارد که برخی از افراد حتی در مواجه با موانع باید تلاش خود را ادامه داده و به تلاش خود ادامه دهند. 3 افرادی که دارای این قدرت ذهنی هستند ، چالش ها را فرصت می بینند. آنها همچنین احساس می كنند كه بر سرنوشت خود كنترل دارند ، به توانایی های خود برای موفقیت اطمینان دارند و متعهد هستند كه آنچه را آغاز می كنند به پایان برسانند.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا سختی ذهنی خود را بهبود ببخشد و شانس موفقیت در زندگی را افزایش دهد؟

به خودتان ایمان داشته باشید. صحبت های منفی خود را قطع کنید و به دنبال راه هایی برای ماندن مثبت و دلگرم کننده خود باشید.

سعی کنید حتی هنگامی که امور غیرممکن به نظر می رسد یا عقب ماندگی شما را به عقب می اندازد ، روی راههایی تمرکز کنید که بتوانید مهارتهای خود را توسعه داده و سربازی را ادامه دهید. یکی از عادات اصلی افراد موفق این است که همیشه به مشکلات یا نارسایی ها به عنوان فرصت یادگیری نگاه کنید.

اهداف را تعیین کنید. افراد ذهنی سخت می دانند که برای رسیدن به هدف ، آنها باید با دستیابی به اهداف قابل دستیابی شروع کنند. رسیدن به این اهداف لزوماً دستیابی آسان نیست ، اما با داشتن چیزی برای رسیدن به هدف ، قادر خواهید بود که به جلو بروید و بر موانع غلبه کنید.

پشتیبانی پیدا کنید. انجام کارها به تنهایی می تواند دشوار باشد ، اما داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی می تواند کارها را آسان تر کند. مربیان ، دوستان ، همکاران و اعضای خانواده می توانند هنگام سخت شدن شرایط شما را تشویق کنند و حتی توصیه و کمک ارائه دهند که می تواند به شما در بهبود شانس موفقیت شما کمک کند.

راه های موفقیت در زندگی را از مشاوران مالیم گروه دریافت کنید

Share this post on:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : تهران باقرخان ،ساختمان باقرخان ، پلاک 64 واحد 13 تلفن : 02166432409

گروه مشاوره مالیم در خدمت شما عزیزان می باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن درخواست شما عزیزان رو برطرف سازد.

آیکون های اجتماعی

open
open

تماس فقط از طریق تلفن ثابت
———————————————-

43 52 907 909